Powiat Harz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Powiat Harz (niem. Landkreis Harz) - powiat w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Powstał 1 lipca 2007 z połączenia powiatów Halberstadt, Wernigerode, Quedlinburg i miasta Falkenstein/Harz (wcześniej w powiecie Aschersleben-Staßfurt). Siedzibą powiatu Harz jest miasto Halberstadt. Najbardziej na zachód położony powiat kraju związkowego.

Powiat Halberstadt (niem. Landkreis Halberstadt) - był do 1 lipca 2007 powiatem w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Tereny powiatu zostały włączone do nowo powstałego powiatu Harz.Ballenstedt - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, w powiecie Harz. Jest położone ok. 10 km od miasta Quedlinburg oraz ok. 15 km od Aschersleben.

Demografia[ | edytuj kod]Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Powiat Aschersleben-Staßfurt (niem. Landkreis Aschersleben-Staßfurt) - był do 1 lipca 2007 powiatem w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Obecnie większość obszaru dawnego powiatu wchodzi w skład powiatu Salzland, miasto Falkenstein/Harz znalazło się jednak w powiecie Harz.
Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.
Magdeburg (dolnoniem. Meideborg; pol. hist. Dziewin) – miasto na prawach powiatu w Niemczech, stolica kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Siedziba zarówno biskupstwa ewangelickiego, jak i katolickiego. Działają tu dwie uczelnie: Uniwersytet Ottona von Guerickego (Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg) i Wyższa Szkoła Magdeburg-Stendal (Hochschule Magdeburg-Stendal). W roku 2005 Magdeburg obchodził 1200 lat swego istnienia.
Saksonia-Anhalt (niem. Sachsen-Anhalt, dolnoniem. Sassen-Anhalt) to kraj związkowy w Niemczech, ze stolicą w Magdeburgu.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Powiat Quedlinburg (niem. Landkreis Quedlinburg) - był do 1 lipca 2007 powiatem w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Obszar powiatu zostały włączony do powiatu Harz.
Harzgerode - niemieckie miasto w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, w powiecie Harz (do 30 czerwca 2007 w powiecie Quedlinburg). W roku 2005 miasto liczyło 4 439 mieszkańców, natomiast cztery lata później 8 836..

Reklama