• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy El Alto  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  LAN Airlines - chilijskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Santiago. Są największymi liniami lotniczymi w Chile i jednymi z największych w Ameryce Południowej. Głównym hubem jest Port lotniczy Santiago de Chile.La Paz - miasto w Boliwii, siedziba rządu (stolica konstytucyjna to Sucre). Około 1,1 mln mieszkańców, razem z przedmieściem El Alto tworzy ponad dwumilionową aglomerację miejską. Położona w Andach Środkowych na wysokości od 3600–4100 m n.p.m., nad brzegami rzeki La Paz, u podnóża masywu wulkanicznego Illimani. Jest to najwyżej położona stolica na świecie. Działa tu jedynie polski konsulat honorowy, najbliższa ambasada mieści się w Limie w Peru. Największe miasto kraju.
  Operatorzy[ | edytuj kod]

  1 marca 1997 r. Rząd Boliwii zawarł 25-letni kontrakt z Airport Group International na obsługę trzech największych portów lotniczych w Boliwii: El Alto w La Paz, Jorge Wilstermann w Cochabamba i Viru Viru w Santa Cruz. Servicios de Aeropuertos Bolivianos Sociedad Anonima (SABSA) została stworzona, aby działać w koncesji. W 1999 roku Airport Group International została zakupiona przez TBI plc, a w 2004 r. Abertis/AENA zakupiła TBI.

  Aerosur – była boliwijska linia lotnicza z siedzibą w Santa Cruz. Głównym węzłem jest port lotniczy Viru Viru. Ogłosiła zawieszenie operacji lotniczych 31 marca 2012 roku.Línea Aérea Amaszonas - boliwijska linia lotnicza z siedzibą w La Paz. Obsługuje połączenie pasażerskie do miast północnej i północno-wschodniej Boliwii. Głównym węzłem jest Port lotniczy El Alto.

  Linie lotnicze i połączenia[ | edytuj kod]

 • Aerocon (Cobija, Trinidad)
 • Aerosur (Cochabamba, Cuzco, Santa Cruz de la Sierra, Sucre, Tarija)
 • Amaszonas (Cobija, Rurrenabaque, Trinidad)
 • American Airlines (Miami)
 • Boliviana de Aviación (Cochabamba, Santa Cruz de la Sierra, Tarija, Sucre)
 • LAN Airlines (Iquique, Santiago)
 • LAN Perú (Lima)
 • Sky Airline (Antofagasta, Arica, Santiago de Chile)
 • TACA
 • TACA Perú (Lima)
 • Transporte Aéreo Militar (Cobija, Cochabamba, Riberalta, Rurrenabaque, Santa Cruz de la Sierra, Tarija)
 • Grupo TACA – grupa 5 linii lotniczych z Ameryki Środkowej. Jest największym przewoźnikiem lotniczym w tej części świata.Sky Airline - chilijska linia lotnicza z siedzibą w Santiago. Obsługuje połączenia krajowe z portu lotniczego Santiago de Chile. Jest drugą co do wielkości linią lotniczą w kraju. Linia została założona w 2001.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Boliwia, Wielonarodowe Państwo Boliwia (hiszp. Bolivia, Estado Plurinacional de Bolivia) – państwo na kontynencie południowoamerykańskim. Graniczy z Brazylią na północy i wschodzie, Paragwajem i Argentyną na południu oraz z Chile i Peru na zachodzie. Państwo nie posiada dostępu do morza.
  LAN Perú – peruwiańskie linie lotnicze, z siedzibą w Limie. Ma połączenia z 11 krajami. Głównym węzłem jest Port lotniczy Lima-Jorge Chávez.
  Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (ang. International Air Transport Association = IATA) – światowa organizacja handlowa z siedzibą w Montrealu i Genewie (Szwajcaria) skupiająca dziś 230 przewoźników linie lotnicze. Przewoźnicy powietrzni zrzeszeni w IATA byli oskarżani m.in. o działania kartelowe ze względu na powszechne ustalanie cen za pośrednictwem organizacji. Z tego też względu wiele tanich linii lotniczych nie stało się pełnoprawnym członkiem IATA. Głównym zadaniem organizacji jest wsparcie dla przemysłu lotniczego w sprawach uczciwej konkurencji oraz jednorodności cen biletów: z tego względu IATA podzieliła świat na trzy regiony:
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Santa Cruz de la Sierra, bardziej znane jako Santa Cruz – miasto we wschodniej Boliwii, położone nad rzeką Piraí, na wysokości 320 m n.p.m. Współrzędne geograficzne: 17°46′S 63°13′W/-17,766667 -63,216667. Ośrodek administracyjny departamentu Santa Cruz. Ludność: 1115,4 tys. (2001). Obecnie jest największym miastem Boliwii, wyprzedzając w latach 90. XX wieku siedzibę rządu La Paz. Jeszcze w połowie lat 70. zamieszkiwało je ok. 257 tys. osób. Od tego czasu nastąpił gwałtowny przyrost demograficzny.
  El Alto (z hiszp.: Wysokie) – drugie co do wielkości miasto w Boliwii, na wyżynie Altiplano, w zespole miejskim La Paz. W 2005 roku liczba mieszkańców według danych ze spisu powszechnego wynosiła 775.836, w 2006 wzrosła do 827.239, a w roku 2010 zwiększyła się do 1 184 942 mieszkańców . 79% populacji stanowią Ajmara, 6% Keczua a 19% ludność pochodzenia europejskiego. Od 1952 roku, czyli od przeprowadzenia reformy rolnej, miasto jest najszybciej rozwijającym się ośrodkiem w Boliwii. W 1987 roku zostało formalnie włączone do La Paz, jednak fizycznie jest oddzielone rogatkami kontrolującymi ruch na jedynej drodze łączącej oba miasta.
  American Airlines – amerykańskie linie lotnicze, jedna z czterech nadal istniejących wielkich amerykańskich linii, założonych przed deregulacją branży w 1978 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Fort Worth w Teksasie. Firma powstała w 1930.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.597 sek.