Port Vale F.C.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Port Vale Football Clubangielski klub piłkarski, grający obecnie w League Two. Ich lokalnym rywalem jest Stoke City oraz Crewe Alexandra. W 2006 roku posiadaczem części udziałów klubu stał się Robbie Williams.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Aktualny skład[ | edytuj kod]

stan na 28 września 2012.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Robbie Williams rejects Port Vale fans' plea (ang.). bbc.com.com. [dostęp 5 kwietnia 2015].
 2. Player Profiles (ang.). Port Vale FC. [dostęp 2012-09-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-26)].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona Port Vale
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Crewe Alexandra Football Club – angielski zespół piłkarski z siedzibą przy Gresty Road w Crewe (Cheshire, Anglia), grający obecnie w Football League One. Klub został założony w 1877 roku, a jego nazwa pochodzi rzekomo od księżniczki Aleksandry. Przydomek klubu The Railwaymen (Kolejarze) związany jest z przemysłem kolejowym działającym w mieście.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Stoke City Football Club (wym. [ˈstoʊk ˈsɪti]; do 1928 roku znany jako Stoke Football Club) – klub piłkarski z miasta Stoke-on-Trent w środkowo-zachodniej Anglii. Stoke zostało założone w 1863 roku, a w 1925 roku zmienił nazwę na Stoke City. Stoke jest drugim najstarszym klubem piłkarskim na świecie, zaraz po Notts County. Przydomkiem klubu jest The Potters, co w tłumaczeniu na język polski oznacza Garncarze.