Popielarnia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miejscowości i ich części w Polsce[ | edytuj kod]

Wg TERYT jest ich 7, w tym 3 podstawowe
 • Popielarnia – część miasta Łódź, w delegaturze Łódź-Widzew
 • Popielarnia – część wsi Dąbrowica w woj. lubelskim, w pow. janowskim, w gminie Potok Wielki
 • Popielarnia – część wsi Dąbrówka w woj. lubelskim, w pow. janowskim, w gminie Potok Wielki
 • Popielarnia – część wsi Potok-Stany w woj. lubelskim, w pow. janowskim, w gminie Potok Wielki
 • Popielarniawieś w woj. łódzkim, w pow. radomszczańskim, w gminie Wielgomłyny
 • Popielarniawieś w woj. mazowieckim, w pow. ostrowskim, w gminie Ostrów Mazowiecka
 • Popielarniawieś w woj. mazowieckim, w pow. żyrardowskim, w gminie Wiskitki
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Popiele, Popielarze, Popioły
 • Popielarnia – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim, w gminie Wielgomłyny. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Wola Kuźniewska.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Warto wiedzieć że... beta

  Powiat żyrardowski – powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Żyrardów.
  Dąbrowica – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie janowskim, w gminie Potok Wielki. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa tarnobrzeskiego. Miejscowa ludność wyznania katolickiego przynależy do Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Potoku-Stanach.
  Potok-Stany – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie janowskim, w gminie Potok Wielki. Przez miejscowość przepływa Stanianka niewielka rzeka dorzecza Sanny.
  Województwo mazowieckie – jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 2011 r. miało 5,29 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 r.
  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).
  Gmina Ostrów Mazowiecka (dawn. gmina Jasienica + gmina Komorowo) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie ostrowskim. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa ostrołęckiego.
  Województwo lubelskie – jednostka samorządu terytorialnego i podziału administracyjnego Polski o powierzchni 25 122,49 km². Obejmuje obszar Niziny Południowopodlaskiej, Polesia Wołyńskiego, Wyżyny Lubelskiej, Wyżyny Wołyńskiej i Kotliny Sandomierskiej. Zamieszkuje je 2,15 mln osób. Siedzibą władz wojewódzkich jest Lublin.

  Reklama