Polina Stoyneva

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

Polina Stoyneva (ur. 2 września 1989) w Bułgarii. Bułgarska siatkarka, reprezentantka kraju, występująca na pozycji atakującej.

Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.Baku VK (azer. Bakı Voleybol Klubu ), - azerski klub siatkarski kobiet, powstały w 2005 r. w Baku jako Nəqliyyatçı Baku. Klub występuje w rozgrywkach azerskiej Superligi.

Kluby[ | edytuj kod]

 • 2005 - 2009 Levski Sinonco Sofia
 • 2009 - 2010 Igtisadchi Baku
 • 2010 - 2011 VK Baku
 • 2011 - 2012 ASPTT Mulhouse


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Atakujący (nazywany też skrzydłowym) – pozycja na boisku w siatkówce. Zadaniem atakującego jest kończenie akcji atakiem po wystawieniu piłki przez rozgrywającego. W ustawieniu na boisku gra po przekątnej z rozgrywającym. Atakuje z prawego skrzydła zarówno z pierwszej linii jak i z drugiej (stąd kolejna nazwa – prawoskrzydłowy); występuje tylko jeden wyjątek, kiedy w momencie jego usytuowania na pozycji nr 4 przy zagrywce przeciwnika, atakujący znajduje się na lewym skrzydle. Przy ataku z 2. linii zawodnik zobowiązany jest do obiegnięcia połowy boiska pod siatkę. Polscy atakujący to np.: Jakub Jarosz, Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Dominik Witczak, Marcel Gromadowski, Bartosz Janeczek, Tomasz Józefacki, Dawid Konarski, Zbigniew Bartman, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor, Izabela Żebrowska.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  ASPTT Miluza - francuski, żeński klub siatkarski; powstał w 1974 roku z siedzibą w Miluzie. Od 1991 roku klub regularnie występuje we francuskiej Pro A.

  Reklama