Polina Bogusiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polina Siergiejewna Bogusiewicz (ur. 4 lipca 2003 w Moskwie) – rosyjska piosenkarka, laureatka 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2017).

Tbilisi (gruz. თბილისი, w latach 1845-1936 Tyflis) – stolica i największe miasto Gruzji położone nad rzeką Kurą, zamieszkane przez 1,15 mln osób (aglomeracja 1,5 mln mieszkańców, 2010). Jest głównym kulturalnym, naukowym (Akademia Nauk, Biblioteka Narodowa i liczne uczelnie) i przemysłowym (m.in. produkcja lokomotyw) ośrodkiem Gruzji.Aretha Louise Franklin (ur. 25 marca 1942 w Memphis) – afroamerykańska piosenkarka, obdarzona mianem „Królowej Soulu” (ang. The Queen of Soul).

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodziła się w rodzinie o rosyjsko-koreańskich korzeniach, jest córką Julii i Siergieja Bogusiewiczów. Uczy się w Akademii Muzyki Popularnej.

W 2012 roku wzięła udział w międzynarodowym festiwalu artystycznym w Macedonii. Uczestniczyła też w programach telewizyjnych Okno w Pariż i Szkoła muzyki. W 2014 roku brała udział w pierwszym sezonie programu Gołos dieti. Podczas „przesłuchań w ciemno” zaśpiewała utwór „Think” Arethy Franklin i zdobyła uznanie wszystkich trenerów, dołączając do drużyny prowadzonej przez Dimy Biłana. W kolejnym etapie, tzw. „bitwach”, wykonała piosenkę „WannabeSpice Girls, jednak nie zakwalifikowała się do następnej rundy. Po udziale w talent show wzięła udział w młodzieżowej wersji festiwalu „Nowa Fala”, zajmując drugie miejsce.

"Wannabe" jest debiutanckim singlem grupy Spice Girls. Ukazał się on 8 lipca 1996. Piosenka należy do klasyków lat 90. XX wieku. Wyróżnia się melodyjnym refrenem i hip-hopowym intro, "wykrzyczanym" przed każdym refrenem. Została sprzedana w ponad 7 mln egzemplarzy na całym świecie. Autorami tego utworu są Spice Girls, M. Rowbottom i R.F. Stannard.15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbył się 26 listopada 2017 roku w Pałacu Olimpijskim w Gruzji, dzięki wygranej Mariam Mamadaszwili, reprezentantki kraju w konkursie w 2016 roku. Był to pierwszy konkurs Europejskiej Unii Nadawców (EBU), który odbył się w tym kraju. Gospodarzem wydarzenia był gruziński nadawca telewizyjny, Sakartwelos Sazogadoebriwi Mauckebeli.

W kwietniu 2017 roku potwierdzono, że z utworem „Krylja” weźmie udział w krajowych eliminacjach do 15. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 3 czerwca wystąpiła w finale selekcji i zajęła w nim pierwsze miejsce, dzięki czemu została reprezentantką Rosji w konkursie organizowanym w Tbilisi. Po finale eliminacji wydała anglojęzyczną wersję utworu – „Wings”. 26 listopada wystąpiła w finale Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci i zajęła w nim pierwsze miejsce, zdobywając 188 punktów, w tym 66 punktów od widzów (6. miejsce) i 122 punkty od jury (2. miejsce).

Rosja w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci brała udział 5 razy. Najlepszym miejscem było 1. w 2006 roku. Najgorszym miejscem było 9. w 2005 roku.Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.

Przypisy[ | edytuj kod]

Macedonia Północna (mac. Северна Македонија, Republika Macedonii Północnej, mac. Република Северна Македонија) – państwo w Europie Południowej na Półwyspie Bałkańskim, powstałe w wyniku rozpadu Jugosławii, obejmujące swoim terytorium około 38% regionu historyczno-geograficznego Macedonia. Do 12 lutego 2019 Macedonia (Była Jugosłowiańska Republika Macedonii). The Voice Kids – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji niderlandzkiej firmy produkcyjnej Talpa Content i stworzony przez Johna de Mola. Zadebiutował w styczniu 2012.
Reklama