Polimex-Mostostal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polimex Mostostal Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane, generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego.

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie (MHŻP) – muzeum znajdujące się w Śródmieściu Warszawy, na Muranowie. Jest jedyną polską instytucją kultury dokumentującą tysiącletnią historię Żydów w Polsce.Spółka publiczna – spółka akcyjna, której choćby część akcji została dopuszczona, po przedstawieniu prospektu emisyjnego i zatwierdzeniu go przez Komisję Nadzoru Finansowego, do publicznego obrotu. Do obowiązku tych spółek należy wprowadzenie do obrotu publicznego każdej nowej emisji akcji, nawet jeżeli emisja ta jest w całości przeznaczona dla jednego lub kilku „dużych” inwestorów.

Od 1997 spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Charakterystyka[ | edytuj kod]

Jest firmą inżynieryjno-budowlaną, prowadzi działalność od 1945. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej, gazowej oraz ochrony środowiska. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Jest producentem i eksporterem wyrobów stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych.

Stadion Miejski w Siedlcach – stadion piłkarski, mieszczący się w Siedlcach, na siedleckich Błoniach przy ul. Jana Pawła II 6 (dawna Północna 2A). Główny obiekt Pogoni Siedlce. Jeden z elementów Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach. Właścicielem obiektu jest gmina miasto Siedlce, inwestorem (w imieniu miasta) i zarządcą obiektu jest Agencja Rozwoju Miasta Siedlce Sp. z o.o.Energetyka – dział nauki i techniki, a także gałąź przemysłu, które zajmują się przetwarzaniem dostępnych form energii na postać łatwą do wykorzystania przy zasilaniu wszelkich procesów przemysłowych, a także napędzaniu maszyn i urządzeń używanych w życiu codziennym.

Polimex-Mostostal S.A. to największa firma inżynieryjno-budowlana z polskim kapitałem w Polsce. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (od 1997).

Grupa Polimex-Mostostal[ | edytuj kod]

Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal składa się ze spółek prawa handlowego zależnych i stowarzyszonych o profilach: produkcyjnym, handlowym i usługowym w sektorze energetycznym, nafta, chemia i gaz, budownictwo przemysłowe i produkcja.

W skład Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal wchodziła spółka Polimex-Mostostal S.A. jako podmiot dominujący oraz spółki m.in. Polimex Energetyka Sp. z o.o., Naftoremont-Naftobudowa Sp. z o.o., Polimex Budownictwo Sp. z o.o., Mostostal Siedlce Sp. z o.o. Sp. k., Polimex Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.Elektrociepłownia Żerań – to druga co do wielkości, pod względem ilości wytwarzanego ciepła, po Elektrociepłowni Siekierki, elektrociepłownia w Warszawie. Zakład jest własnością spółki PGNiG TERMIKA SA (poprzedni właściciel Vattenfall Heat Poland SA oraz Elektrociepłownie Warszawskie SA), oddany do użytku w 1954. Położony jest w północnej części miasta przy ul. Modlińskiej 15.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Stadion Wojska Polskiego w Warszawie imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego – stadion piłkarski w Warszawie, stanowiący własność miasta stołecznego Warszawa (od 1 sierpnia 2002), a dzierżawiony – i na co dzień użytkowany – przez Legia Warszawa SSA. Na podstawie umowy pomiędzy firmą PepsiCo a Klubem Piłkarskim Legia stadionowi nadano nazwę marketingową "Pepsi Arena".
Cynkowanie – ogół operacji mający na celu pokrycie powierzchni przedmiotów stalowych cienką powłoką cynku w celu ochrony przed korozją powodowaną działaniem powietrza i wody. Cynkowanie jest stosowane powszechnie w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w przemyśle samochodowym, budowlanym, lotniczym.
Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
Stadion Miejski w Gliwicach – stadion piłkarski w Gliwicach o pojemności 10 tys. widzów. Swoje mecze rozgrywa na nim klub Piast Gliwice.
Siedlce (ros. Седлец, jid. שעדליץ Shedlits) – miasto we wschodniej Polsce położone na terenie województwa mazowieckiego pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką, na Południowym Podlasiu. Pod względem liczby mieszkańców 48. miejsce w Polsce i 4. w województwie mazowieckim. Siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji siedleckiej. Miasto stanowi lokalne i ponadlokalne centrum gospodarcze (rozwinięte handel, usługi i przemysł), edukacyjne (szkoły wyższe m.in. uniwersytet, seminarium duchowne i 10 szkół średnich, szkoła muzyczna I i II stopnia) i kulturalne (2 domy kultury, teatr, 4 biblioteki i 3 muzea).
Ochrona środowiska – całokształt działań (także zaniechanie działań) mających na celu właściwe wykorzystanie oraz odnawianie zasobów i składników środowiska naturalnego, zarówno jego składników abiotycznych, jak i żywych (ochrona przyrody). Nauka o ochronie środowiska to sozologia.
Producent – osoba lub przedsiębiorstwo produkujące towary w celu ich sprzedaży na rynku. Celem producenta jest zwykle maksymalizacja udziału jego produktów w rynku, a co za tym idzie maksymalizacja zysków.

Reklama