Polcast Television

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polcast Television Sp. z o.o. – polska spółka medialna z udziałem kapitału włoskiego.

Fincast Media Holding – włoskie przedsiębiorstwo mediowe istniejące od sierpnia 2001 roku (wcześniej pod nazwą Polcast). 75% udziałów spółki posiada Eurocast Italia, 25% – koncern MediaFin.Nicola Grauso (ur. w 1949 w Cagliari) – włoski przedsiębiorca i wydawca, absolwent prawa na Uniwersytecie w Cagliari, które ukończył w 1975 roku. W 1976 stworzył Videolinę, obecnie główną telewizję prywatną na Sardynii.

Opis[ | edytuj kod]

Nadawca kanałów telewizyjnych Tele 5, Polonia 1, Top Shop, Water Planet i Novela TV. Między 2011 a 2012 rokiem firma posiadała także kanał regionalny o zasięgu ogólnopolskim CSB TV, który Polcast Television w 2011 roku kupił od Media Kaszëbë.

Produkcję kanałów Tele 5 i Polonia 1 Polcast Television przejął po ogłoszeniu upadłości przez ich wcześniejszego producenta – spółkę Fincast.

{{Stacja telewizyjna infobox}} Nieznane pola: "siostrzane". Super 1 – polska stacja telewizyjna istniejąca w latach 1998–2002. CSB TV Kaszëbë (Cassubia TV Kaszëbë) – druga regionalna stacja telewizyjna o profilu informacyjno-rozrywkowym w Polsce. CSB TV Kaszëbe była kierowana głównie do Kaszubów. 14 maja 2012 roku o godz. 07:57 kanał zakończył nadawanie i tego samego dnia została zastąpiona przez Water Planet.

14 maja 2012 roku spółka uruchomiła dwie nowe stacje tematyczne - Novela TV i Water Planet.

5 listopada 2012 roku uruchomiono transmisję kanału Tele 5 w jakości HD (Tele 5 HD).

1 maja 2020 roku uruchomiono transmisję kanału Polonia 1 w jakości HD (Polonia 1 HD).

Skład grupy[ | edytuj kod]

Stacje telewizyjne[ | edytuj kod]

 • Kanały działające:
 • Polonia 1
 • Polonia 1 HD
 • Tele 5
 • Tele 5 HD
 • Novela TV
 • Novela TV HD
 • Water Planet
 • Water Planet HD
 • Kanały zlikwidowane:
 • Super 1
 • CSB TV
 • Top Shop
 • P1 (dawniej Polonia 1) – jedna z najstarszych obecnie istniejących kormercyjnych telewizji, utworzona w 1992 roku, oficjalnie nadająca program od 7 marca 1993. Pierwotnie stanowiła sieć 12 (przez krótki czas 13) lokalnych stacji w większych aglomeracjach miejskich, emitujących program drogą naziemną, następnie – do dziś – niekodowany kanał satelitarny. Telewizja założona została przez sardyńskiego biznesmena Nicolę Grauso, powiązanego z premierem Włoch Silvio Berlusconim. Obecnie producentem programu P1 jest spółka Polcast Television, należąca do Media 5. Telewizja działa na podstawie włoskiej koncesji, wydanej na spółkę Polcast Italia z siedzibą w Mediolanie. Water Planet – polskojęzyczna stacja telewizyjna nadawana przez Polcast Television Sp. z o.o. która wystartowała 14 maja 2012 roku w jakości SD, a zapowiadana jest w przyszłości także emisja w jakości HD. Stacja prezentuje programy popularnonaukowe m.in. z zakresu środowiska, turystki i aktywnego stylu życia. Kanał nadaje codziennie ponad 8 godzin premierowych programów. Kanał zastąpił kończący nadawanie CSB TV. Od startu do początku czerwca 2012 roku kanał był w Cyfrowym Polsacie, ale została usunięta ze względu na nieuzgodnienie z nadawcą. 5 listopada z 5-dniowym opóźnieniem została zakodowana wraz z Novela TV. Kanał miał zostać zakodowany 1 listopada 2012 roku. Od 24 grudnia 2012 roku do 1 stycznia 2013 roku kanał był niekodowany.
  Warto wiedzieć że... beta

  Tele 5 (inaczej: Piątka) – polska ogólnotematyczna stacja telewizyjna. Dociera do ok. 21 milionów potencjalnych widzów. Stacja nadaje FTA, dostępna jest w ofercie wszystkich platform cyfrowych oraz w większości sieci kablowych.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Polonia 1 – najstarsza obecnie istniejąca polska komercyjna telewizja, utworzona w 1992 roku, oficjalnie nadająca program od 7 marca 1993. Pierwotnie stanowiła sieć 12 (przez krótki czas 13) lokalnych stacji w większych aglomeracjach miejskich emitujących program drogą naziemną, następnie – do dziś – niekodowany kanał satelitarny. Telewizja założona została przez sardyńskiego biznesmena Nicolę Grauso, powiązanego z premierem Włoch Silvio Berlusconim. Obecnie producentem programu Polonii 1 jest spółka Polcast Television, należąca do Media 5. Telewizja działa na podstawie włoskiej koncesji, wydanej na spółkę Polcast Italia z siedzibą w Mediolanie.
  Water Planet – polskojęzyczna stacja telewizyjna nadawana przez Polcast Television Sp. z o.o. która wystartowała 14 maja 2012 roku w jakości SD, a zapowiadana jest w przyszłości także emisja w jakości HD. Stacja prezentuje programy popularnonaukowe m.in. z zakresu środowiska, turystki i aktywnego stylu życia. Kanał nadaje codziennie ponad 8 godzin premierowych programów. Kanał zastąpił kończący nadawanie CSB TV. Od startu do początku czerwca 2012 roku kanał był w Cyfrowym Polsacie, ale została usunięta ze względu na nieuzgodnienie z nadawcą. 5 listopada z 5-dniowym opóźnieniem została zakodowana wraz z Novela TV. Kanał miał zostać zakodowany 1 listopada 2012 roku. Od 24 grudnia 2012 roku do 1 stycznia 2013 roku kanał był niekodowany.
  Novela TV – polskojęzyczna stacja telewizyjna adresowana do kobiet w różnym przedziale wiekowym, dostępna drogą satelitarną oraz za pośrednictwem sieci kablowych. Na antenie kanału można zobaczyć głównie telenowele. Nadaje przez 24 godziny na dobę. Kanał jest dostępny tylko w systemie DVB-S2 .Od 5 grudnia 2012 roku stacja nadaje także w jakości HD (Novela TV HD).

  Reklama