• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Plejada.pl  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Katarzyna Cichopek (ur. 7 października 1982 w Warszawie) – polska aktorka, tancerka i prezenterka telewizyjna. Popularność zyskała dzięki roli Kingi Zduńskiej w serialu "M jak miłość" oraz dzięki udziałowi w programach: "Taniec z gwiazdami", "Jak Oni Śpiewają?" i "Tylko nas dwoje".Alicja Węgorzewska-Whiskerd (ur. 28 lutego 1967 w Szczecinie) – polska śpiewaczka operowa (mezzosopran). Jej specjalnością są „role spodenkowe”, tj. mężczyzn granych przez kobiety.
  Inicjatywy Plejada.pl[ | edytuj kod]

  W latach 2011–2015 redakcja serwisu wręczała nagrody Plejada Top Ten, przyznawane najpopularniejszym postaciom polskiego show-biznesu. Dodatkowo, w 2012 zorganizowała cykl imprez klubowych Plejada Space Night. Od 2016 organizuje coroczny plebiscyt internetowy Gwiazdy Plejady, który zwieńczony jest organizowaną w Warszawie „Wielką Galą Gwiazd Plejady”.

  Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. – spółka prawa handlowego, wydawca prasy. Istnieje od 1994 roku (do 2010 r. jako Axel Springer Polska Sp. z o.o.) i należy do grona największych wydawców prasy w Polsce. Od 2010 roku firma jest częścią międzynarodowej spółki mediowej Ringier Axel Springer Media AG (z siedzibą w Zurychu), która oprócz Polski działa również w Czechach, na Słowacji i w Serbii. Właścicielami Ringier Springer Media AG są: niemiecki koncern mediowy Axel Springer AG (50% udziałów) i szwajcarska spółka mediowa Ringier AG (50% udziałów).Wirtualne Media – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.

  W 2017 redakcja zorganizowała galę Pożegnanie lata z Plejadą, podczas której prowadzono licytację charytatywną kreacji pięciu projektantów mody; dochód ze sprzedaży ubrań przekazywany był na rzecz Fundacji „Dajemy dzieciom siłę”.

  W 2019 wraz z Fundacją Faktu była inicjatorem akcji społecznej „Zdrowie jest męskie”, mającej zachęcić do profikatycznego badania się mężczyzn. W ramach projektu na rynku ukazał się kalendarz na rok 2020 z udziałem 12 ambasadorów akcji.

  Wielka Gala Gwiazd Plejady[ | edytuj kod]

  Redakcja od 2016 organizuje plebiscyt, w którym internauci wyłaniają zwycięzców w kilku kategoriach. Pierwsza gala wręczenia nagród „Gwiazd Plejady” odbyło się 17 maja 2016 w restauracji Ufficio Primo w Warszawie. W konkursie zwyciężyli: Rafał Maślak (Gwiazda sieci), Paulina Sykut-Jeżyna (Gwiazda stylu), Anna Starmach (Metamorfoza roku), Mateusz Gessler (Debiut roku), Elżbieta Romanowska (Nadzieja Plejady) i Michał Szpak (Osobowość roku). Ponadto redakcja wręczyła dwie statuetki „Super Gwiazdy Plejady”, które otrzymali Andrzej Wrona i Bogumiła Wander.

  Barbara Kurdej-Szatan (ur. 22 sierpnia 1985 w Opolu) – polska aktorka teatralna i telewizyjna oraz wokalistka, prezenterka telewizyjna i celebrytka.Izuagbe Ugonoh (ur. 2 listopada 1986 w Szczecinie) – polski bokser, mistrz Europy i świata amatorów w formule K-1, sześciokrotny mistrz Polski w kick-boxingu, także aktor.

  Druga edycja Wielkiej Gali Gwiazd Plejady odbyła się 29 maja 2017 w Ufficio Primo w Warszawie. Nagrody otrzymali: Karol "Blowek" Gązwa (Gwiazda sieci), Katarzyna Sokołowska (Gwiazda stylu), Agnieszka Włodarczyk (Metamorfoza roku), Patryk Grudowicz (Debiut roku), Jan Pirowski (Nadzieja Plejady) i Magdalena Boczarska (Osobowość roku). Ponadto redakcja wręczyła trzy statuetki „Super Gwiazdy Plejady”, które otrzymali: Doda, Beata Kozidrak i Marcin Gortat.

  Agnieszka Rylik (ur. 21 stycznia 1974 w Kołobrzegu) – najbardziej utytułowana polska bokserka, mistrzyni świata w boksie zawodowym, posiadaczka dwóch pasów federacji WIBF i WIBO, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu, reporterka i prezenterka telewizyjna, aktorka, pisarka i osobowość medialna. Kacper Kuszewski (ur. 21 czerwca 1976 w Słupsku) – polski aktor filmowy i dubbingowy, syn aktora Jarosława Kuszewskiego.

  Wręczenie nagród za rok 2018 odbyło się 28 maja 2018 w Ufficio Primo w Warszawie. W głosowaniu internautów wygrali: Natalia Siwiec (Gwiazda sieci), Marcelina Zawadzka (Gwiazda stylu), Doda (Metamorfoza roku), Julia Wieniawa (Debiut roku), Mikołaj Roznerski (Nadzieja Plejady) i Kinga Rusin (Osobowość roku). Ponadto redakcja wręczyła trzy statuetki „Super Gwiazdy Plejady”, które otrzymali: Maryla Rodowicz, Ewa Błaszczyk i Emma Kiworkowa.

  Wojciech Piotr Mann (ur. 25 stycznia 1948 w Świdnicy) – polski dziennikarz muzyczny, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia.Stefano Terrazzino (ur. 19 sierpnia 1979 w Mannheim) – włoski tancerz, piosenkarz i aktor, obecnie pracujący w Polsce. Reprezentuje najwyższą klasę S w stylu Latynoamerykańskim.

  Czwarta Wielka Gala Gwiazd Plejady odbyła się 20 maja 2019 w Ufficio Primo w Warszawie. Zwycięzcami plebiscytu zostali: duet Fit Lovers (Gwiazda sieci), Barbara Kurdej-Szatan (Gwiazda stylu), Maciej Musiał (Metamorfoza roku), Roksana Węgiel (Debiut roku), Blanka Lipińska (Nadzieja Plejady) oraz inicjatorzy akcji Artyści Przeciwko Nienawiści (Osobowość roku). Ponadto redakcja wręczyła dwie statuetki „Super Gwiazdy Plejady”, które otrzymali: Irena Santor oraz Fundacja Faktu „Serce dla dzieci”.

  Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię. Andrzej Wrona (ur. 27 grudnia 1988 w Warszawie) – polski siatkarz, grający na pozycji środkowego, reprezentant Polski. W sezonie 2013/2014 będzie grał w klubie PGE Skra Bełchatów.

  W związku z trwającą epidemią COVID-19, wyniki plebiscytu za rok 2020 zostały ogłoszone w codziennym programie Onet Rano. #Wiem z 19 czerwca 2020 roku. Nagrody zdobyli: Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor (Gwiazda sieci), Maja Ostaszewska (Gwiazda stylu), Michał Koterski (Metamorfoza roku), Viki Gabor (Debiut roku), Józef Pawłowski (Nadzieja Plejady), Wojciech Mann (Osobowość roku). Ponadto redakcja wręczyła dwie statuetki „Super Gwiazdy Plejady”, które otrzymały Magda Gessler i Alicja Węgorzewska.

  Magdalena Daria Gessler, z domu Ikonowicz (ur. 10 lipca 1953 w Warszawie) – polska restauratorka, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji. Prowadząca program Kuchenne rewolucje oraz jurorka polskiej edycji MasterChef; obydwa emitowane przez kanał TVN. Redaktor naczelna serwisu smakizycia.pl.Marcelina Zawadzka (ur. 25 styczniu 1989 w Malborku) – zdobywczyni tytułu Miss Polonia w roku 2011. Kandydatka województwa pomorskiego, w finale wystąpiła z numerem 16. W 2003 roku zdobyła tytuł Miss Malborka Nastolatek. Reprezentowała Polskę w konkursie Miss Universe 2012, kwalifikując się do czołowej szesnastki jako pierwsza Polka od 1989 roku.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Cleo, właściwie Joanna Klepko (ur. 25 czerwca 1983 w Warszawie) – polska piosenkarka i autorka tekstów. Była członkini duetu Dwie Asie.
  Fakt – dziennik wydawany od 22 października 2003 przez firmę Ringier Axel Springer Polska, należącą do niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer AG. Lider rynku polskiej prasy codziennej. Gazeta wzorowana jest na niemieckim Bild i należy do gazet typu tabloid. Redaktorem naczelnym jest Grzegorz Jankowski. Siedziba Faktu mieści się w Warszawie na ulicy Domaniewskiej 52.
  Alexa Internet – amerykańska spółka kontrolowana przez Amazon.com, prowadząca witrynę Alexa znaną z dostarczania informacji na temat generowanego ruchu do innych stron internetowych. Spółka została założona w 1996 roku, a trzy lata później kontrolę nad nią przejął Amazon.com.
  Maja Ostaszewska (ur. 3 września 1972 w Krakowie) – polska aktorka teatralna i filmowa. Pochodzi z artystycznej rodziny – jej ojciec, Jacek Ostaszewski, jest założycielem grupy Osjan. Aktorka w 1996 roku ukończyła krakowską PWST. Ostaszewska była w zespołach Teatru Dramatycznego, TR Warszawa (wcześniej Teatr Rozmaitości), Teatru Narodowego. Od 2008 roku jest w zespole Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.
  Celebryt albo celebryta, rodz. żeński celebrytka, l.mn. celebryci (ang. celebrity, z łac. celebrare) – termin odnoszący się do osoby często występującej w środkach masowego przekazu i wzbudzającej ich zainteresowanie, bez względu na pełniony przez nią zawód (choć najczęściej są to aktorzy, piosenkarze, uczestnicy reality show, sportowcy czy dziennikarze). Zgodnie z definicją sformułowaną przez Daniela Boorstina w 1961 roku celebryt to osoba, która jest znana z tego, że jest znana. Słowo celebryt nie jest dokładnym synonimem gwiazdy, sławy, idola, autorytetu. Ze względu na możliwość szerokiego oddziaływania społecznego celebryci wykorzystywani są w działaniach reklamowych.
  Paulina Sykut-Jeżyna (ur. 7 stycznia 1981 w Puławach) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna Polsatu i Polsatu News, "pogodynka".
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.272 sek.