PlayStation Official Magazine – UK

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

PlayStation Official Magazine – UK (zazwyczaj skracane do OPM) – brytyjskie czasopismo o grach na platformę PlayStation wydawane od zimy 2006. Pomiędzy wydaniem pierwszego i drugiego numeru minęły 3 miesiące. Od drugiego numeru czasopismo zostaje wydawane co miesiąc. Od numeru 7. (czerwiec 2007) do czasopisma dołączana jest płyta Blu-ray zawierająca zazwyczaj gry i publikacje na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4. Czasem dodawane są materiały na konsolę PlayStation Vita.

Blu-ray Disc (BD) – format zapisu optycznego, opracowany przez Blu-ray Disc Association (BDA). Następca formatu DVD, od którego odróżnia się większą pojemnością płyt, co jest możliwe dzięki zastosowaniu niebieskiego lasera. Konkurencyjny dla HD DVD.PlayStation Vita (nazwa kodowa Next Generation Portable) – przenośna konsola gier wideo firmy Sony, która została oficjalnie zaprezentowana 27 stycznia 2011 roku. Jest to następca konsoli PlayStation Portable. Urządzenie zadebiutowało w Japonii 17 grudnia 2011 roku, a na rynku europejskim i amerykańskim pojawiła się 22 lutego 2012 roku. Jest konkurentem przenośnej konsoli Nintendo 3DS, która miała swą premierę w pierwszym kwartale 2011 roku.

Official UK PlayStation Magazine[ | edytuj kod]

Official UK PlayStation Magazine – nieistniejące czasopismo, które było wydawane od listopada 1995 (daty premiery konsoli PlayStation). Wydano 108 numerów, z czego ostatni ukazał się w marcu 2004. W grudniu 2000 czasopismo zmieniło skrót z PSM na OPM. Ruch ten był spowodowany wydaniem innego czasopisma skrótowo nazywanego PSM2. Czasopismo przeszło 2 zmiany szaty graficznej podczas wydania numerów 52 i 73.

HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).PlayStation 4 (PS4) – czwarta z rodziny PlayStation konsola gier wideo firmy Sony Computer Entertainment. Należy do ósmej generacji konsol.

Wipeout było pierwszą grą zrecenzowaną w czasopiśmie. Gra zdobyła ocenę 8/10. Ostatnią zrecenzowaną grą była Ford Truck Mania, która zdobyła ocenę 7/10.

Czasopismo stało się nie tylko najlepiej sprzedawanym czasopismem o konsoli PlayStation w Wielkiej Brytanii, ale też najlepiej sprzedawanym czasopismem gier komputerowych na świecie.

Essential PlayStation[ | edytuj kod]

Essential PlayStation – czasopismo dodatkowe do Official UK PlayStation Magazine, które było wydawane od 1996 do połowy 1999.

Sony PlayStation 3 (potocznie PS3; do września 2009 znak towarowy PLAYSTATION 3, obecnie PlayStation 3) – konsola gier wideo firmy Sony, trzecia w rodzinie PlayStation.Wersja demonstracyjna, demo, wersja pokazowa, próbna zwykle komercyjnego programu komputerowego. Zazwyczaj jest to wersja o ograniczonej funkcjonalności w stosunku do wersji pełnej lub wersja pełna o ograniczonej czasowo możliwości wykorzystania. W przypadku gier jest to zwykle jeden poziom z finalnej części gry. Firma Novell specjalizująca się w oprogramowaniu sieciowym, umożliwiającym dostęp do serwera setkom klientów jako demo udostępnia oprogramowanie umożliwiające dostęp 2 klientów. Wersje demo są dołączane do czasopism tematycznych , dostępne są także w Internecie zwłaszcza na stronach producenta oprogramowania. Bywają także dema wysyłane na podany adres po zamówieniu złożonym elektronicznie przy czym zamawiający pokrywa koszt przesyłki oraz koszt nagrania i nośników. Niektóre firmy jako demo traktują starsze, pełne wersje swojego oprogramowania. Dzieje się tak wtedy gdy w nowszej wersji uzyskano znaczną poprawę funkcjonalności lub gdy system operacyjny starszego oprogramowania stracił na znaczeniu.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Tekken Tag Tournament – czwarta odsłona serii gier walki Tekken. Gra była pierwotnie dostępna jako dodatek do Tekken 3. Wraz z Tekken 4 i Soulcalibur II została ponownie wydana w 2008 r. jako część Namco Classic Fighter Collection.
PlayStation 2 (PS2) – konsola gier wideo produkcji Sony Computer Entertainment, następca PlayStation. Konsola miała swoją premierę 4 marca 2000 w Japonii, a w Stanach Zjednoczonych 26 października 2000.

Reklama