Planet Earth (singel)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Planet Earth - pierwszy singel angielskiego zespołu Duran Duran, z debiutanckiego albumu Duran Duran. Ukazał się 2 lutego 1981 roku.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Roger Taylor (ur. 26 kwietnia 1960 w Birmingham) – perkusista zespołu Duran Duran. Rozpoczął naukę grania na perkusji około 12. roku życia wzorując się na swoich ulubionych wykonawcach Paul Thompson z Roxy Music, Charlie Watts z The Rolling Stones i Tony Tompson z Chic. Grał razem z lokalnymi zespołami, ale dopiero w 1979 roku przystąpił do profesjonalnego zespołu Duran Duran.

Piosenka[ | edytuj kod]

Była to pierwsza piosenka otwierająca nowy nurt w muzyce – new romantic. Zawierała nawet w swoim tekście linijkę:
like some New Romantic looking for the TV sound

Amerykańska agencja kosmiczna NASA ma dość długą i oryginalną tradycję puszczania piosenek zespołu Duran Duran na misjach kosmicznych, a w szczególności właśnie singla "Planet Earth".

Debiut (fr. début – pierwszy rzut) – pierwsze publiczne wystąpienie w jakiejś dziedzinie, zwykle oznaczające rozpoczęcie kariery zawodowej; w kulturze i sztuce pierwsze dzieło jakiejś osoby – debiutanta. Warren Bruce Cuccurullo (ur. 8 grudnia 1956 r. w Brooklynie, w stanie Nowego Jorku, USA) – amerykański muzyk rockowy, który współpracował z Frankiem Zappą (1979-81), członek współzałożyciel grupy Missing Persons (1980-86) i wieloletni członek zespołu Duran Duran (1986-2001).
Reklama