Plane Crazy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Plane Crazyamerykański film animowany z 1928. Jest to pierwszy film, w którym występuje Myszka Miki. Oprócz niego występują w tym filmie też Myszka Minnie i Klarabella. Pierwotnie był to film niemy, lecz później został wzbogacony o ścieżkę dźwiękową.

Myszka Miki (w oryginale Mickey Mouse) – fikcyjna postać z filmów animowanych, stworzona w studiu Walta Disneya, po odebraniu wytwórni Disneya praw do Królika Oswalda.Myszka Minnie (oryg. Minnie Mouse) – fikcyjna postać z bajek o Myszce Miki. Jest narzeczoną Myszki Miki. Zazwyczaj jest ubrana w sukienkę (lub spódniczkę) w czerwonym lub różowym kolorze i z białymi kropeczkami. Kokardkę ma również czerwoną lub różową w białe kropki bądź czerwoną w białe kropki. W niektórych komiksach, niepublikowanych jednak w Polsce, jej pełne nazwisko to Minerva Mouse. Ma dwie siostrzenice, Milly i Molly i kuzynkę Dalię. W czarno-białych filmach miała kwiatka zamiast kokardki.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Plane Crazy w bazie IMDb (ang.)
  • Klarabella – postać Disneya ze świata Myszki Miki, bliska przyjaciółka myszona i jego dziewczyny Myszki Minnie. Przedstawiana jest jako krowa.
    Reklama