Piotr Walter

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Piotr Robert Walter (ur. 11 stycznia 1967) – polski menedżer i przedsiębiorca mediowy związany z Grupą ITI i TVN.

Manager Magazin - Edycja Polska - magazyn wydawany na licencji niemieckiego czasopisma Manager Magazin. Ukazywał się jako miesięcznik w latach 2004-2008 i był w tym czasie jednym z dwóch największych czasopism biznesowych w Polsce.International Institute for Management Development (IMD) to jedna z najważniejszych szkół biznesu na świecie, mieszcząca się w Lozannie w Szwajcarii.

Życiorys[ | edytuj kod]

Jest absolwentem Columbia College Chicago oraz International Institute for Management Development w Lozannie. Kształcił się również w zakresie dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w PWSFTviT w Łodzi.

W latach 90. był pracownikiem ITI Film Studio. Zaczynał jako montażysta produkcji filmowych i reklamowych, doszedł do stanowiska wiceprezesa tego przedsiębiorstwa. W 1999 został członkiem zarządu spółki akcyjnej TVN i wiceprezesem tej stacji telewizyjnej. W lipcu 2001 objął funkcję prezesa zarządu grupy mediowej i dyrektora generalnego telewizji TVN.

Markus Tellenbach (ur. 1 października 1960) – od 1 września 2009 prezes Grupy TVN. Był członkiem rady nadzorczej TVN w latach 2001-2003 oraz od 2007 do chwili obecnej. Do czasu objęcia funkcji prezesa stacji TVN pełnił rolę szefa rady nadzorczej Sky Deutschland, wiodącego w Niemczech nadawcy płatnej telewizji. Wcześniej Szwajcar zajmował kierownicze stanowiska w wielu koncernach mediowych.TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

W sierpniu 2009 złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki akcyjnej, od września tego samego roku zastąpił go Markus Tellenbach. Piotr Walter pozostał dyrektorem generalnym telewizji, powołano go również na funkcję wiceprezesa zarządu. W 2012 powołany w skład zarządu Grupy ITI z dniem 1 stycznia 2013 w miejsce swojego ojca. W 2017 został członkiem rady nadzorczej Wirtualnej Polski, a w 2021 jej przewodniczącym.

Uniwersytet Warszawski – polska uczelnia państwowa, założona 19 listopada 1816 roku w Warszawie. Najlepszy uniwersytet w Polsce według The Times Higher Education Supplement (QS World University Rankings). W rankingu szanghajskim (ARWU) z 2012 roku uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 301-400. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 1. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 234. pośród wszystkich typów uczelni. Corocznie uniwersytet zajmuje 1-2 miejsce w rankingu polskich uczelni państwowych przeprowadzanych przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".Lozanna (fr., niem. Lausanne; wł., retorom. Losanna) - miasto we francuskojęzycznej części Szwajcarii, położone nad brzegiem Jeziora Genewskiego (fr.: Lac Léman), około 60 km na północny wschód od Genewy. Stolica kantonu Vaud. Ludność: 129 tys. (2007). Leży w samym środku regionu słynącego z produkcji wina.

W 2011 powołany przez ministra kultury w skład rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Bożena Walter (ur. 22 września 1938 w Krakowie) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Założycielka i prezes zarządu Fundacji TVN Nie jesteś sam.
Grupa TVN – polska grupa medialno-rozrywkowa notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prezesem Grupy TVN od 1 września 2009 roku jest Markus Tellenbach, który zastąpił Piotra Waltera. Grupa TVN należy do Grupy ITI i Canal+ Cyfrowy.
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera (PWSFTviT, nazwa pierwotna: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa) – uczelnia państwowa założona 8 marca 1948 w Łodzi, kształcąca przyszłych aktorów, reżyserów, operatorów filmowych i telewizyjnych, artystów fotografików, montażystów, scenarzystów oraz organizatorów produkcji telewizyjnej i filmowej.
Wirtualna Polska (WP) – pierwszy polski portal internetowy, wchodzi w skład Grupy o2, siedziba w Gdańsku. Interaktywna platforma komunikacji, informacji, e-commerce oraz e-biznes.
Mariusz Antoni Walter (ur. 4 stycznia 1937 we Lwowie) – reporter, reżyser, pracownik naukowy, menedżer, producent, współwłaściciel Grupy ITI, założyciel telewizji TVN, przedsiębiorca, od kilkunastu lat znajdujący się na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Od 1 stycznia 2013 roku Honorowy Prezydent Grupy ITI.

Reklama