• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piknik Country  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  Zayazd – polska grupa muzyczna wykonująca eastern country, łącząc wpływy polskiego folku z aranżacjami typowymi dla amerykańskiej muzyki ludowej. Powstała w 1986 roku z inicjatywy Lecha Makowieckiego.Edyta Urszula Geppert-Loretz (ur. 27 listopada 1953 w Nowej Rudzie) – polska piosenkarka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Konkursy i widowiska[ | edytuj kod]

  Koncerty festiwalowe przyjmowały różne formy. Były to występy solistów i zespołów, benefisy i obchody jubileuszów działalności artystycznej poszczególnych wykonawców oraz widowiska. W latach 1994 i 1995 prezentowano Listę amerykańskich przebojów po polsku.

  Przeprowadzano także konkursy muzyczne i pokazywano ich finały. Od 1998 przez kilka lat odbywał się Konkurs Country Europa – z udziałem zespołów z zagranicy. Na pierwszym, nagrodę publiczności zdobyła polska grupa Colorado. W jury zasiadały światowe sławy country – Anita Cochran, MC Kennard, Chad Brock. Od 1999 organizowano finały Konkursu na Piosenki dla Kierowców / Piosenki Drogi / Piosenki Radia Kierowców. Od 2010 aranżowano Konkurs „Siedmiu Wspaniałych”, polegający na promowaniu przez siedmioro artystów, swoich podopiecznych młodego pokolenia, wykonujących utwory countrowe solo lub w duecie ze swoim opiekunem.

  Marek Dutkiewicz (ur. 26 marca 1949 w Warszawie) – polski autor tekstów piosenek, także scenarzysta, dziennikarz i wydawca, a także osobowość telewizyjna.Mirosław Breguła (ur. 10 lutego 1964 w Świętochłowicach, zm. 2 listopada 2007 w Chorzowie) – polski wokalista, gitarzysta i kompozytor.

  Oprócz koncertów wystawiano widowiska muzyczno-taneczne: Narzeczona rozbójnika Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, Piątkowa noc w Grand New Amfi Zygmunta ‘Tequili’ Chojnackiego, I Want To Be a Cowboy’s Sweetheart, czyli chcę być ukochaną kowboja Ewy ‘Country Lady’ Dąbrowskiej, Country po polsku Korneliusz Pacudy, Wesele – czyli wszyscy chłopcy z naszego puebla oraz Hurtownia Szwedex albo XX lat pracy w zawodzie czy Medicine Show Tomasza Szweda, Gorączka sobotniej nocy, czyli płonąca granica Roberta Roswadowskiego, Słońce na zachodzie, czyli piosenki z westernów Lonstara, Johnny Cash – Spacer w Polsce Ryszarda ‘Medmana’ Kijaka, Historia kowboja Martina Mroza Korneliusza Pacudy i Krzysztofa ‘Krisa’ Cedro, Piknikowy sklep z muzyką Macieja ‘Woźnicy’ Świątka; ponadto inne, jak Gwiazdy nad Teksasem, Nocny pociąg do Memphis, Polska Wolna Amerykanka, Czekając na Hanka Williamsa, Gwiazdy dla country, Szantry, czyli morze a może preria, Wspomnienia z 24 Pikników Country.

  Łukasz Zagrobelny (ur. 1 lipca 1975 we Wrocławiu) – polski wokalista, od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Polskie Radio Olsztyn – regionalna rozgłośnia Polskiego Radia nadająca z Olsztyna. Swym zasięgiem obejmuje całe województwo warmińsko-mazurskiego oraz część pomorskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego .

  Piknik w Mieście[ | edytuj kod]

  Aby umożliwić szerszy udział w Pikniku mieszkańców Mrągowa i przyjezdnych, w roku 1995 po raz pierwszy zorganizowano równoległą imprezę „Piknik w Mieście”. Dzięki temu, Festiwal przekształca na kilka dni całe miasto w kombinat rozrywki, do którego przyjeżdża w czasie jego trwania do 25 tysięcy gości. Jednym z autorów tego projektu była Halina (Helena) Gąsiorowska, która w 1996 doprowadziła do corocznego formowania i mobilizacji parady różnych udekorowanych pojazdów przemieszczających się przez miasto w korowodzie bryczek, motocykli, samochodów. Współpracowała z nią Halina Romaniszyn. Organizatorem i realizatorem imprez w mieście był Miejski Dom Kultury Zodiak ze Sławomirem Morawskim. Od 1995 miasto zaczęło żyć festiwalem, a mieszkańcy i turyści mogli uczestniczyć w imprezach otwartych.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Lidia Kopania (ur. 12 maja 1978 w Koluszkach) – polska piosenkarka wykonująca muzykę pop. Zadebiutowała albumem Intuicja z 2006 roku.

  W przeddzień (najczęściej) głównej imprezy, odbywają się występy w ramach „Przepustki do Mrągowa” – konkursu dla wykonawców muzyki country, którzy pretendują do występu na Festiwalu w amfiteatrze. Podczas „Pikniku w Mieście” artyści mieli początkowo do dyspozycji prowizoryczną estradę przy MDK Zodiak (przemianowany na Centrum Kultury i Turystyki, a następnie na Mrągowskie Centrum Kultury), publiczność bawiła się na placu Rocha. Później na koncerty kameralne wygospodarowano miejsce na Placu Unii Europejskiej, w Małym Amfiteatrze, z niewielką widownia i estradą. W mieście występuje również wielu wykonawców zaproszonych na Festiwal.

  Woodstock – nazwa festiwalu muzycznego, który odbył się w dniach 15, 16, 17 i 18 sierpnia 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku. Jego hasłem było: Peace, Love and Happiness (pokój, miłość i szczęście), mimo tego, że festiwal nie był reklamowany w środkach masowego przekazu, przyciągnął ponad 500 tys. ludzi. Ten zaplanowany na trzy dni festiwal stał się pierwszym z wielkich zlotów młodzieżowych w latach 70.Wolna Grupa Bukowina – polski zespół muzyczny z nurtu folk rocka i poezji śpiewanej, założony przez Wojciecha Belona w 1970.

  Zwiększa się liczba ofert różnorodnych form rozrywki, jak Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka – bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, czy Country na Wojskowo – wystawa historycznego sprzętu wojskowego. Inne imprezy okolicznościowe to maraton pływacki, turniej brydżowy, wystawy. Chwile refleksji zapewniały msze countrowe w kościele św. Wojciecha. Imprezy countrowe odbywają się również w Western City Mrongoville – miasteczku westernowym oddanym do użytku w 2008, które w 2018 zmieniło nazwę na Mrongoville Family Town.

  Piotr Janczerski, właściwie Piotr Janik (ur. 8 września 1938 r. w Łodzi) – polski wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów piosenek, także aktor, scenarzysta i reżyser.T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Radio Akadera Politechniki Białostockiej jest rozgłośnią akademicką z wieloletnią tradycją. Mieści się w Hotelu Asystenta Politechniki Białostockiej. Nadaje na częstotliwości 87,7 MHz. Zasięg radia to miasto Białystok i okolice w promieniu 50 km. Działalność programowa jest związana przede wszystkim ze środowiskiem akademickim. Dziennikarze przywiązują także dużą wagę do spraw miejskich dotyczących zwłaszcza ludzi młodych.
  Mickey Newbury, właśc. Milton Sims "Mickey" Newbury, Jr. (ur. 19 maja 1940 w Houston, zm. 29 września 2002 w Springfield) – amerykański piosenkarz, twórca piosenek.
  Dyliżanse – plebiscyt na najpopularniejszych wykonawców muzyki country w Polsce i ich dokonania przeprowadzany od 1998 roku przez czasopismo Dyliżans – countrowy fanzin redagowany od tegoż roku przez Macieja Świątka – „Woźnicę”.
  Halina Mlynkova (czes. Halina Mlynková) (ur. 22 czerwca 1977 w Nawsiu) – polska piosenkarka pochodząca z Zaolzia. W latach 1998-2003 wokalistka zespołu Brathanki.
  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Bogusław Mec (ur. 21 stycznia 1947 w Tomaszowie Mazowieckim, zm. 11 marca 2012 w Zgierzu) – polski piosenkarz, artysta plastyk i kompozytor.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.494 sek.