• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piknik Country  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Zayazd – polska grupa muzyczna wykonująca eastern country, łącząc wpływy polskiego folku z aranżacjami typowymi dla amerykańskiej muzyki ludowej. Powstała w 1986 roku z inicjatywy Lecha Makowieckiego.Edyta Urszula Geppert-Loretz (ur. 27 listopada 1953 w Nowej Rudzie) – polska piosenkarka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Amfiteatr i zaplecze operacyjne[ | edytuj kod]

  Mrągowo, jako miejsce, gdzie istnieją korzystne warunki do zorganizowania cyklicznej rodzinnej, trzydniowej imprezy muzycznej typu Pikniku Country, zaproponował Zbigniew Proszowski, reżyser z TVP2, realizujący pierwszy Piknik w Jeleniej Górze i Karpaczu. Wskazał on ewentualną lokalizację amfiteatru – na skarpie plaży Hotelu Orbis Mrongovia nad jeziorem Czos. Pomysł ten został zaakceptowany na spotkaniu z udziałem naczelnika miasta Mrągowa Antoniego Chudego, dyrektora hotelu Kazimierza Grynisa i płk Stefanem Gojło – dowódcy Jednostki Wojskowej w Mrągowie, na początku 1983. Projekt wykonał reżyser Zbigniew Proszowski, z wykształcenia architekt. W ciągu kilku miesięcy żołnierze w czynie społecznym wykonali prace ziemne i montaż ławek dla 4620 widzów, a Mostostal Warszawa nieodpłatnie wzniósł stalową konstrukcję amfiteatru. Termin Festiwalu ustalony został na przełom lipca i sierpnia, gdy w hotelu FSO następowała zmiana turnusów, przez co powstawała możliwość ulokowania tam części przybyłych wykonawców i gości.

  Marek Dutkiewicz (ur. 26 marca 1949 w Warszawie) – polski autor tekstów piosenek, także scenarzysta, dziennikarz i wydawca, a także osobowość telewizyjna.Mirosław Breguła (ur. 10 lutego 1964 w Świętochłowicach, zm. 2 listopada 2007 w Chorzowie) – polski wokalista, gitarzysta i kompozytor.

  Po 30 latach, stary obiekt został wyburzony w 2011, a na jego miejscu w 2012 oddano całkowicie nowy, spełniający wszystkie wymagania nowoczesnej techniki, porównywalny z amfiteatrami w Sopocie i Opolu. Jednocześnie, zamiast prymitywnych toalet i zastępujących je później toi-toi, powstał murowany sanitariat. W 2020 wymieniono siedziska na krzesełka typu stadionowego, z oparciami, dla 5280 widzów. Po przebudowie, z dawnego kompleksu pozostał jedynie SnackBar z wejściem po drewnianych schodach.

  Łukasz Zagrobelny (ur. 1 lipca 1975 we Wrocławiu) – polski wokalista, od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Polskie Radio Olsztyn – regionalna rozgłośnia Polskiego Radia nadająca z Olsztyna. Swym zasięgiem obejmuje całe województwo warmińsko-mazurskiego oraz część pomorskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego .

  Ściany nowego amfiteatru wykorzystano jako miejsce do umieszczania logotypów i nazwisk popularnych wykonawców, występujących na jego scenie. W 2017 były już tam podpisy Lonstara, Cezarego Makiewicza, Alicji Boncol, Tomasza Szweda, zespołu Babsztyl, oraz Rosanne Cash. Jako pierwszy, złożył swój autograf pomysłodawca Pikników Country w Mrągowie, Korneliusz Pacuda.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Lidia Kopania (ur. 12 maja 1978 w Koluszkach) – polska piosenkarka wykonująca muzykę pop. Zadebiutowała albumem Intuicja z 2006 roku.

  Biuro festiwalowe mieściło się w Hotelu Orbis Mrongovia. Inwestorem jego budowy była dyrekcja Novotelu w Olsztynie a wzniosła go szwedzka firma ABV. Został otwarty z początkiem 1981, na rok przez amfiteatrem. Przyjmował artystów i organizatorów, którym rozrywkę zapewniał „Country Night Club” w kawiarni Carmen. Po przekształceniach właścicielskich, ośrodek przyjął nazwę Hotel Mercure Mrągowo Resort&Spa. Z biegiem lat biuro festiwalowe zmieniało lokalizację, funkcjonowało w namiocie obok Mrongovii, w hotelu przy ul. Giżyckiej, później w pensjonacie Solar i znów w Mercure.

  Woodstock – nazwa festiwalu muzycznego, który odbył się w dniach 15, 16, 17 i 18 sierpnia 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku. Jego hasłem było: Peace, Love and Happiness (pokój, miłość i szczęście), mimo tego, że festiwal nie był reklamowany w środkach masowego przekazu, przyciągnął ponad 500 tys. ludzi. Ten zaplanowany na trzy dni festiwal stał się pierwszym z wielkich zlotów młodzieżowych w latach 70.Wolna Grupa Bukowina – polski zespół muzyczny z nurtu folk rocka i poezji śpiewanej, założony przez Wojciecha Belona w 1970.

  Do amfiteatru prowadzi należąca do lokalnego folkloru ul. Jaszczurcza Góra: aleja handlowa, wypełniona stoiskami z akcesoriami kowbojskimi, z odzieżą, obuwiem, świecidełkami, pamiątkami, płytami, stoiskami spożywczymi i z piwem. Po jednej stronie, za ogrodzeniem znajduje się pole namiotowe z piwiarnią, a po drugiej – bulwary nad jeziorem Czos.

  Piotr Janczerski, właściwie Piotr Janik (ur. 8 września 1938 r. w Łodzi) – polski wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów piosenek, także aktor, scenarzysta i reżyser.T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.

  Organizatorzy i patronat mediowy[ | edytuj kod]

  Spośród podmiotów organizacyjnych MFMC i późniejszych MFPC&F, należy wymienić: (w latach 1982–2005) Estradę Olsztyńską, Stowarzyszenie Muzyki Country, Ośrodek Kultury Ochota w Warszawie, Mantę2, Spółkę Pro Country; (od 2006) Performance Marketing Group, Performance Media Group, Stars of Poland, Ameno Event z prezesem Krzysztofem Majkowskim; w stałej współpracy z kolejnymi władzami miasta Mrągowa: z naczelnikiem miasta Antonim Chudym, z burmistrzami Dariuszem Jarosińskim, Karolem Nowakiem, Otolią Siemieniec, Stanisławem Bułajewskim i z Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, od 2021 pod nową nazwą: Mrągowskie Centrum Kultury. W albumie Country Mrągowo wydanym w 1999, autorzy wymienili aż 73 firmy współorganizujące, jednocześnie zamieszczając przeprosiny dla tych, których z przyczyn technicznych nie znaleźli się w wykazie.

  Radio Akadera Politechniki Białostockiej jest rozgłośnią akademicką z wieloletnią tradycją. Mieści się w Hotelu Asystenta Politechniki Białostockiej. Nadaje na częstotliwości 87,7 MHz. Zasięg radia to miasto Białystok i okolice w promieniu 50 km. Działalność programowa jest związana przede wszystkim ze środowiskiem akademickim. Dziennikarze przywiązują także dużą wagę do spraw miejskich dotyczących zwłaszcza ludzi młodych.Mickey Newbury, właśc. Milton Sims "Mickey" Newbury, Jr. (ur. 19 maja 1940 w Houston, zm. 29 września 2002 w Springfield) – amerykański piosenkarz, twórca piosenek.

  Piknikowi od samego początku towarzyszył Program 2. Telewizji Polskiej, przeprowadzając bezpośrednie transmisje z koncertów do 2006. Następnie, z inspiracji Niny Terentiew, Piknik przejął Polsat do 2013. Na podstawie dostępnych danych, nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali; dyrektorzy festiwalu – Antoni Kopf, Stanisława Piotrowska, Sławomir Kuczmierowski, Jerzy Głuszyk, Korneliusz Pacuda, Mirosław Przedpełski; dyrektorzy artystyczni – wielokrotnie Korneliusz Pacuda, także Jerzy Głuszyk, niekiedy Tomasz Szwed; poszczególne edycje reżyserowali – Zbigniew Proszowski, Andrzej Kossowicz, Krzysztof Jaślar, Waldemar Stroński.

  Dyliżanse – plebiscyt na najpopularniejszych wykonawców muzyki country w Polsce i ich dokonania przeprowadzany od 1998 roku przez czasopismo Dyliżans – countrowy fanzin redagowany od tegoż roku przez Macieja Świątka – „Woźnicę”.Halina Mlynkova (czes. Halina Mlynková) (ur. 22 czerwca 1977 w Nawsiu) – polska piosenkarka pochodząca z Zaolzia. W latach 1998-2003 wokalistka zespołu Brathanki.

  Biurem Prasowym i Promocji kierowała rzeczniczka Festiwalu Ewa ‘Country Lady’ Dąbrowska-Szulc a biurem organizacyjnym zarządzała Ewa Kessler. Plakaty i afisze od pierwszego mrągowskiego Pikniku, przez ćwierć wieku wykonywali dla Festiwalu (nieraz po kilka wersji w każdym roku) – Monika Stefanicka i Wojciech Wiedeński – twórcy piknikowych plakatów artystycznych. W różnych okresach przejmowali zadania: choreograficzne – Ewa Roswadowska; menedżerskie – Krzysztof Majkowski, Jerzy Batko, oraz inni.

  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Patroni medialni i partnerzy: TVP2, Polsat, TVP3 Gdańsk z Romualdem Bokunem, TVP3 Olsztyn, Polskie Radio Jedynka i Trójka, Radio Olsztyn, "Gazeta Olsztyńska", tygodnik "Dyliżans" Macieja ‘Woźnicy’ Świątka, miesięcznik "Polski Traker" Barbary Bogusławy Zimmer, "Super Express", „Fakt”, "The Voice of Poland", Forum countrymusic.pl prowadzone przez Roberta Kashmiri i Huberta Sójkę, Fundacja Country & Folk zarządzane przez Maję Dzisiewicz i Katarzynę Chojnacką.

  Bogusław Mec (ur. 21 stycznia 1947 w Tomaszowie Mazowieckim, zm. 11 marca 2012 w Zgierzu) – polski piosenkarz, artysta plastyk i kompozytor.Wojciech Piotr Mann (ur. 25 stycznia 1948 w Świdnicy) – polski dziennikarz muzyczny, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Lily of the West – folkowa piosenka zaaranżowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w czerwcu 1970 r. i wydana na albumie Dylan w listopadzie 1973 r. Znana także jako "Lily of the West (Flora)".
  Paula i Karol – polski zespół folkowy, wywodzący się z Warszawy. Tworzą go Paula Bialski oraz Karol Strzemieczny. Zespół ma za sobą kilkaset koncertów w Polsce, w Europie (Wielka Brytania, Francja, Norwegia, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Czechy, Holandia) oraz w Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone, Kanada).
  Karpacz (niem. Krummhübel) – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim. Położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy.
  Wojciech Skowroński (ur. 11 lipca 1941 w Warszawie, zm. 17 stycznia 2002 w Poznaniu) – polski pianista, i wokalista, aranżer, kompozytor.
  Alicja Boncol (ur. 15 czerwca 1970 w Gubinie) – wokalistka country, preferuje nowoczesne trendy w tej muzyce. Wykonywała utwory takich kompozytorów, jak bracia Gabłońscy, Krzysztof Cedro, Lonstar, Bożena Smolnicka, Wojtek Cejrowski i wielu innych.
  Gazeta Olsztyńska” – gazeta regionalna ukazująca się w województwie warmińsko-mazurskim, powstała 6 kwietnia 1970 roku z przemianowania "Głosu Olsztyńskiego".
  Bracia – polski rockowy zespół muzyczny założony w 1997 w Lublinie przez braci Wojciecha Cugowskiego i Piotra Cugowskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.558 sek.