Piedimonte San Germano

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Piedimonte San Germano – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lacjum, w prowincji Frosinone.

Lacjum (wł. Lazio) – region administracyjny w centralnych Włoszech, o powierzchni 17 203 km²; 5,2 mln mieszkańców ze stolicą w Rzymie (2,5 mln mieszkańców). Gęstość zaludnienia 302 os./km². Graniczy z regionami: Toskania, Umbria, Marche, Abruzja, Molise i Kampania.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Według danych na rok 2004 gminę zamieszkuje 5108 osób, 300,5 os./km².

W Piedimonte San Germano koło Cassino działa duży zakład koncernu Fiat zajmujący się produkcją samochodów osobowych klasy C. Powstawał tu m.in. Fiat Tipo. Na przełomie lat 80. i 90. jego maksymalna zdolność produkcyjna sięgała około 400 tys. sztuk rocznie. W późniejszym okresie została zredukowana, prawdopodobnie do 200 tys. sztuk rocznie.

FIAT, Fabbrica Italiana di Automobili Torino – włoski koncern motoryzacyjny, mający swą siedzibę w Turynie. Znany głównie z produkcji pod swoją marką popularnych samochodów osobowych i dostawczych.Fiat Tipo - samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany przez włoski koncern motoryzacyjny FIAT w latach 1988 - 1995.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • strona internetowa gminy
  • Źródło danych: Istituto Nazionale di Statistica
  • Reklama