Peterson Air Force Base

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hartinger Building – Siedziba Dowództwa Sil Kosmicznych

Peterson Air Force Base – baza Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, zlokalizowana w Colorado Springs w stanie Kolorado. Baza lotnicza współdzieli lotnisko z Portem Lotniczym Colorado Springs.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Port lotniczy Colorado Springs (IATA: COS, ICAO: KCOS) – port lotniczy położony 10 km na południowy wschód od Colorado Springs, w stanie Kolorado, w Stanach Zjednoczonych.

Baza Lotnicza Peterson jest jedną z kluczowych baz Dowództwa Sił Kosmicznych USA. Na terenie bazy stacjonuje 21 Skrzydło Sił Kosmicznych (21st Space Wing) którego zadaniem jest między innymi śledzenie naturalnych i sztucznych obiektów krążących po orbicie okołoziemskiej oraz obsługa systemów wczesnego ostrzegania przez atakiem rakietowym.

Colorado Springs – miasto w USA, położone w środkowo-zachodniej części kraju, w stanie Kolorado. Znajduje się na styku Wielkich Równin i Gór Skalistych, na przedgórzu pasma Park Range, na południe od Denver.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

W lipcu 2006 roku na teren bazy przeniesiono North American Aerospace Defense Command w skrócie NORAD poprzednio znajdujące się w Cheyenne Mountain Air Station w górze Cheyenne. Powodem przeniesienia było ustanie zagrożenia atakiem rakietowym oraz względy logistyczne. Ośrodek w Cheyenne jest jednak wciąż utrzymywany i w razie takiej konieczności może przyjąć ponownie dowództwo NORAD.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Na terenie Bazy znajduje się również "United States Northern Command" w skrócie USNORTHCOM.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

Strona internetowa Bazy

Warto wiedzieć że... beta

United States Air Force (USAF) – Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, jeden z rodzajów Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, odpowiedzialny za pewną część działań w powietrzu (duża liczba samolotów i śmigłowców bojowych podlega także marynarce wojennej, wojskom lądowym i korpusowi piechoty morskiej). Utworzone zostały jako odrębny rodzaj sił zbrojnych na bazie lotnictwa armii amerykańskiej, 18 września 1947, poprzednikiem USAF były:
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Reklama