People

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

People – ilustrowany tygodnik, założony w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych, specjalizujący się w opisie życia gwiazd show-biznesu.

Francis Ford Coppola (ur. 7 kwietnia 1939 w Detroit) − reżyser i scenarzysta, również kompozytor, producent filmowy i aktor amerykański.Jack Clayton (ur. 1 marca 1921 w Brighton w hrabstwie East Sussex - zm. 26 lutego 1995 w Slough w hrabstwie Berkshire) - brytyjski reżyser i producent filmowy. Był nominowany do Oscara za reżyserię filmu Miejsce na górze (1959).

Pierwszy numer ukazał się 4 marca 1974 roku jako People Weekly. Miał 72 strony. Na okładce opublikowane zostało zdjęcie Mii Farrow i zapowiedź premiery filmu Wielki Gatsby Jacka Claytona i Francisa Forda Coppoli. W premierowym numerze można było przeczytać między innymi historię kariery aktorki Glorii Vanderbilt, biografię rosyjskiego pisarza Aleksandra Sołżenicyna a także artykuły o Marinie Oswald, wdowie po Lee Oswaldzie, zabójcy prezydenta Kennedy’ego, Richardzie Petty, kierowcy wyścigowym czy o wdowach po żołnierzach poległych w Wietnamie. Okładka pierwszego numeru była kolorowa, natomiast wszystkie zdjęcia wewnątrz numeru były czarno-białe.

Michelle Marie Pfeiffer (ur. 29 kwietnia 1958 w Santa Ana w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka i producentka filmowa, modelka.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

W 1996 roku powstała jego hiszpańska wersja „People en Español”, a w 1998 roku skierowana do nastolatków „Teen People”.

Od maja 2002 roku z tytułu zniknął dodatek Weekly i tygodnik ukazuje się pod obecnym tytułem People.

100 Most Beautiful People[ | edytuj kod]

Corocznie ujawnia się lista 100 najpiękniejszych ludzi na świecie. Do 2006 roku była to lista 50 najpiękniejszych ludzi. Po raz pierwszy plebiscyt odbył się 1 czerwca 1990 roku; wygrała go wówczas Michelle Pfeiffer, która wygrała także w 1999 roku. Ona i Jennifer Aniston to jedyne osoby, które wygrały go dwukrotnie, zaś rekord pobiła Julia Roberts, wygrywając go pięciokrotnie. Jedynymi mężczyznami, którzy wygrali są Mel Gibson, Tom Cruise i Leonardo DiCaprio.

William Bradley Pitt, znany jako Brad Pitt (ur. 18 grudnia 1963 w Shawnee w stanie Oklahoma) – amerykański aktor i producent filmowy.Jennifer Aniston (ur. 11 lutego 1969 w Sherman Oaks) – amerykańska aktorka i producentka filmowa. Sławę zdobyła poprzez rolę Rachel Green w sitcomie Przyjaciele za którą wyróżniona została Emmy i Złotym Globem. Występowała w wielu hollywoodzkich produkcjach, głównie komediach.

Zwycięzcy[ | edytuj kod]

Sexiest Man Alive[ | edytuj kod]

Corocznie ujawniany jest mężczyzna uznany „najseksowniejszym mężczyzną świata”. Po raz pierwszy odbyło się to w 1985 roku; wygrał wówczas Mel Gibson. W 1994 roku plebiscyt nie odbył się. Richard Gere, Brad Pitt, George Clooney i Johnny Depp to jedyne osoby, które wygrały dwukrotnie. John F. Kennedy Jr. i Patrick Swayze to jedyni zwycięzcy, którzy już nie żyją. Kennedy, Adam Levine i David Beckham to jedyni zwycięzcy nie będący aktorami.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Richard Tiffany Gere (ur. 31 sierpnia 1949 roku w Filadelfii, w stanie Pensylwania) – amerykański aktor i producent filmowy.

Zwycięzcy[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Małgorzata Dwornik, People. Historia magazynu skupionego na ludziach, nie na problemach, „Reporterzy.info”, 6 maja 2019.
Gloria Laura Madeleine Sophie Vanderbilt (ur. 20 lutego 1924 roku w Nowym Jorku) – amerykańska artystka, aktorka i bywalczyni salonów znana najbardziej jako twórczyni jednych z pierwszych ekskluzywnych dżinsów. Jest członkiem zamożnej rodziny Vanderbilt.Adam Noah Levine (ur. 18 marca 1979 w Los Angeles) - amerykański muzyk, kompozytor i wokalista, a także osobowość telewizyjna. Adam Levine znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w formacji Maroon 5, w której pełni funkcję wokalisty i gitarzysty. W 2011 roku objął funkcję jurora w programie telewizyjnym The Voice emitowanym na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC.
Warto wiedzieć że... beta

Periodyk (fr. périodique) – czasopismo o regularnej częstotliwości ukazywania się (np. dziennik, tygodnik, miesięcznik, kwartalnik, rocznik). Ze względu na to, że część czasopism wydawana jest regularnie, periodyk jest w praktyce synonimem czasopisma.
Richard Lee Petty (ur. 2 lipca 1937) – amerykański kierowca wyścigowy, siedmiokrotny mistrz serii NASCAR, członek International Motorsports Hall of Fame.
Julia Fiona Roberts (ur. 28 października 1967 w Atlancie) – amerykańska aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie Erin Brockovich. Jest siostrą aktora Erica Robertsa (ur. 1956) i aktorki Lisy Roberts Gillan (ur. 1965).
Tom Cruise, właśc. Thomas Cruise Mapother IV (ur. 3 lipca 1962 w Syracuse) – amerykański aktor i producent filmowy. Uznany przez magazyn "Forbes" za najbardziej wpływowego człowieka show-biznesu. Za początek wielkiej kariery aktora uważa się nominowaną do Złotego Globu rolę w filmie Ryzykowny interes z 1983. Światową sławę zdobył rolą pilota Mavericka w filmie Top Gun z 1986.
Maria de Lourdes Villiers-Farrow (ur. 9 lutego 1945 w Los Angeles) – amerykańska aktorka, zdobywczyni Złotego Globu. Silnie zaangażowana w działalność społeczną, m.in. jako ambasadorka dobrej woli UNICEF.
Mel Columcille Gerard Gibson (ur. 3 stycznia 1956 w Peekskill) – australijsko-amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.
Leonardo Wilhelm DiCaprio (ur. 11 listopada 1974 w Los Angeles) – amerykański aktor, producent filmowy, scenarzysta i działacz ekologiczny.

Reklama