Pegasus Mail

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pegasus Mail to jeden z najstarszych klientów poczty elektronicznej.

Mozilla Thunderbird – wolny klient poczty, komunikator internetowy (ze wsparciem dla XMPP, Facebooka, Twittera i IRC), czytnik grup dyskusyjnych oraz kanałów informacyjnych w formacie RSS i Atom.DOS (ang. Disk Operating System) – pierwszy przenośny (Disk) system operacyjny OS komputerów PC i mikrokomputerów lat 80. rezydujący nad BIOS-em, zawierający m.in. rozszerzenia programowe procedur sprzętowych BIOSu i interpreter komend. DOS zawiera niektóre doświadczenia systemu klasy CP/M.

Od samego początku, czyli od 1990 roku, był rozwijany przez jednego człowieka – Davida Harrisa. Program jest darmowy, ale jego kod źródłowy pozostaje zamknięty. Program działa wyłącznie w systemach operacyjnych rodziny Windows, dostępna też jest nierozwijana już wersja dla DOS.

Poczta elektroniczna lub krótko e-poczta, (ang. electronic mail krótko e-mail) – usługa internetowa, w nomenklaturze prawnej określana zwrotem świadczenie usług drogą elektroniczną, służąca do przesyłania wiadomości tekstowych, tzw. listów elektronicznych – stąd zwyczajowa nazwa tej usługi.Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

Mimo ogromnych możliwości, dużej odporności na wirusy, trojany i spam, oraz bardzo skromnych wymagań sprzętowych, Pegasus Mail w Polsce nie cieszy się wielką popularnością, prawdopodobnie z powodu braku polskiej wersji językowej, zamknięcia kodu źródłowego i konkurencji takich programów, jak Outlook Express i Mozilla Thunderbird.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Strona domowa programu
  • Reklama