Paris Hilton

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Paris Whitney Hilton (ur. 17 lutego 1981 w Nowym Jorku) – amerykańska celebrytka, modelka, aktorka, piosenkarka i projektantka mody.

Nasze Miasto (wcześniej Echo Miasta) – bezpłatna gazeta, wydawana od czerwca 2005, ukazująca się w poniedziałki i czwartki. Większość nakładu gazety jest rozprowadzana w godzinach przedpołudniowych kierowcom w miejscach o najwyższym natężeniu ruchu (na skrzyżowaniach) oraz przechodniom (w okolicach dworców, przystanków komunikacji miejskiej, itp.). Pozostała część nakładu rozkładana jest na stojakach umieszczanych w miejscach użyteczności publicznej (biura, urzędy, restauracje, itp.). Wydanie czwartkowe, w związku z większym nakładem w stosunku do wydania poniedziałkowego, dystrybuowane jest już w środowe popołudnia.Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodziła się w Nowym Jorku w rodzinie rzymskokatolickiej jako córka aktorki Kathy Elizabeth (z domu Avanzino) i Richarda Howarda “Ricka” Hiltona. Jej pradziadek Conrad Hilton założył sieć hoteli Hilton, co zapoczątkowało powstanie rodzinnej fortuny. Wychowywała się z trójką rodzeństwa: młodszą siostrą Nicholaią Olivią „Nicky” (ur. 1983) oraz młodszymi braćmi - Barronem Nicholasem Hiltonem II (ur. 1989) i Conradem Hughesem Hiltonem III (ur. 1994). Jest siostrzenicą aktorek Kim Richards i Kyle Richards. Hilton jest pochodzenia norweskiego, niemieckiego, włoskiego, angielskiego, irlandzkiego i szkockiego.

Silesia City Center – jedno z największych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Polsce (piąte pod względem powierzchni handlowej) o łącznej powierzchni kilkuset tysięcy m², z czego 86 000 m² to powierzchnia handlowa, 100 000 m² mieszkalna (osiedle Dębowe Tarasy) i 60 000 m² – biurowa (Silesia Office Towers). Znajduje się w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 107 (tereny byłej KWK „Gottwald”). Obiekt został otwarty 18 listopada 2005 roku. Inwestorem była węgierska firma TriGranit Development Corporation. Właścicielem części handlowej jest firma Immofinanz Group (stan na październik 2011).Brion Howard James (ur. 20 lutego 1945 w Redlands, zm. 7 sierpnia 1999 w Malibu) − amerykański aktor filmowy i telewizyjny, komik.

Większość dzieciństwa spędziła w hotelu Waldorf-Astoria na Manhattanie. W latach 1995-1996 uczyła się w Marywood-Palm Valley School w Kalifornii. W 1996 rozpoczęła naukę w Convent of the Sacred Heart. W 1996-1999 uczęszczała do nowojorskiej Dwight School. W 1997 trafiła do centrum leczenia dla nastolatków z problemami emocjonalnymi Provo Canyon School w Utah. W latach 1998-1999 uczyła się w Canterbury Boarding School. W 2000 roku uzyskała dyplom ukończenia szkoły średniej.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.

Kariera[ | edytuj kod]

Jeszcze jako dziecko zaczęła pojawiać się jako modelka na imprezach charytatywnych. W wieku 19 lat podpisała kontrakt z agencją modelek T Management Donalda Trumpa. Pracowała jako modelka dla renomowanych projektantów mody, takich jak Tommy Hilfiger, Marc Bouwer czy Catherine Malandrino. Pojawiła się w magazynach „GQ”, „Vanity Fair” i „FHM”.

Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek. MTV Movie Awards – nagroda filmowa przyznawana od 1992 roku przez telewizję MTV. Każdej gali rozdania nagród towarzyszą parodie z oficjalnych materiałów filmowych. Imprezę prowadzą celebryci, gośćmi gali także są różne sławy. Galę urozmaicają występy muzyków.

W 1992 zadebiutowała jako aktorka trzecioplanową rolą dziewczynki na plaży w filmie fantasy Wishman u boku Geoffreya Lewisa i Briona Jamesa. Dostała się też do obsady komedii Bena Stillera Zoolander (2001), dreszczowca Sweetie Pie (2002) z Cisco Adlerem i komedii Paula Shore Pauly Shore nie żyje (Pauly Shore Is Dead, 2003). Pojawiła się także w horrorze 9 żyć (Nine Lives, 2003) jako Jo, dramacie kryminalnym Wonderland (2003) jako Barbie i ekranizacji książki Dr. Seussa Kot w kapeluszu (The Cat in the Hat, 2003) jako klubowiczka.

Vanity Fair – amerykańskie czasopismo poświęcone kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie, wydawane przez Condé Nast Publications. Nazwę pisma tłumaczy się jako "targowisko próżności".Kokaina (metylobenzoiloekgonina) – substancja pobudzająca pochodzenia roślinnego. Odznacza się dużym potencjałem uzależniającym psychicznie. Jest to alkaloid tropanowy, otrzymywany z liści krasnodrzewu pospolitego (koki) (Erythroxylon coca), który pierwotnie porastał tereny Andów w Ameryce Południowej.

Od 2 grudnia 2003 do 5 sierpnia 2007 razem ze swoją przyjaciółką Nicole Richie była bohaterką reality show produkcji Fox Proste życie (The Simple Life). Wystąpiła też w teledysku do utworu EminemaJust Lose It” (2004), komedii romantycznej Wygraj randkę (Win a Date with Tad Hamilton!, 2004) jako Heather i komedii romantycznej Garry’ego Marshalla Mama na obcasach (Raising Helen, 2004) jako Amber.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie.

W 2005 Jaume Collet-Serra zaangażował ją do roli Paige Edwards w horrorze Dom woskowych ciał (House of Wax), która nie została dobrze przyjęta przez krytyków filmowych i przyniosła jej Złotą Malinę w kategorii „Najgorsza aktorka drugoplanowa”, a także dostała Teen Choice Awards i nominację do MTV Movie Awards w kategorii „Najlepsza scena przerażenia”. W marcu 2005 trafiła na okładkę jubileuszowego wydania magazynu „Playboy”.

Nie z tego świata (ang. Supernatural) – amerykański serial z gatunku dark fantasy, stworzony przez Erica Kripkego, wyemitowany po raz pierwszy 13 września 2005 roku przez amerykańską telewizję The WB (od drugiego sezonu przez stację The CW). W Polsce prawa do emisji tego serialu kupił TVN, który w lipcu 2010 zakończył emisję na 4 serii. Serial Nie z tego świata wyprodukowała firma Warner Bros. Television we współpracy z Wonderland Sound and Vision. Producentami wykonawczymi serii są Eric Kripke, Joseph McGinty Nichol oraz Robert Singer. W międzyczasie funkcję tę pełniła również Sera Gamble (w latach 2010–12), która od ósmego sezonu została zastąpiona przez Jeremy’ego Carvera oraz Kim Manners, który zmarł w trakcie produkcji czwartego sezonu. Cameo, rola gościnna – krótki udział znanej osobistości w filmie, serialu lub w grze komputerowej. Często osoba taka nie jest uwzględniona w czołówce lub napisach końcowych.

W 2009 otrzymała trzy Złote Maliny w kategoriach: „Najgorsza para ekranowa” z Christine Lakin i Joelem Davidem Moore i „Najgorsza aktorka” jako Cristabel Abbott w komedii romantycznej Muza i meduza (The Hottie and the Nottie, 2008) oraz „Najgorsza aktorka drugoplanowa” za rolę Amber Sweet w filmie Darrena Lynna Bousmana Repo! The Genetic Opera (2008).

Kathy Hilton, właściwie Kathleen Elizabeth Hilton, z domu Kathleen Avanzino, później Kathleen (Kathy) Richards (ur. 7 kwietnia 1959 roku w Whittier, Kalifornia) – amerykańska osobistość towarzyska i aktorka, żona milionera Richarda Hiltona.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.

Rozwijała także karierę muzyczną. Nagrała kilka singli, w tym m.in. „Don’t Touch It”, „Turn It Up” i „Caught Up in the Rapture”. Latem 2006 ukazał się jej debiutancki album pt. Paris, który promowany był m.in. przez singiel „Stars Are Blind”.

W październiku 2011 przyjechała do Katowic, gdzie 13 października uroczyście otworzyła nową część centrum handlowego Silesia City Center

Film fantasy − gatunek filmowy obejmujący obrazy filmowe, w fabule których występują motywy związane z magią, nadprzyrodzonością, mitologią, wymyślonym folklorem czy też istnieniem fantastycznych światów.Just Lose It - piosenka napisana przez Eminema. Pochodzi z jego albumu Encore z 2004 roku. Wzbudziła wiele kontrowersji jako tekst i teledysk-parodia Michaela Jacksona, który był oskarżony o molestowanie dzieci w tym czasie. Piosenka także wyśmiewa Beavis, Cornholio, MC Hammer, Madonnę i innych. Osiągnęła numer jeden w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii oraz numer sześć w Stanach Zjednoczonych.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.
Teen Choice Awards – coroczna gala wręczenia nagród transmitowana przez telewizję Fox. Nagroda wręczana za największe osiągnięcia w dziedzinie muzyki, filmu, sportu, telewizji oraz mody. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, biorą w nim udział osoby w wieku od 13 do 19 lat.
E! Entertainment − kanał emitujący programy informacyjne oraz magazyny poświęcone szeroko pojętej rozrywce (film, muzyka i show-biznes). Jest dostępny w 120 krajach świata. E! Entertainment był dostępny w Polsce już w latach 1999-2002 dla abonentów Wizji TV. Stacja transmituje m.in.: gale wręczania Oscarów, nagród Grammy i Emmy oraz inne imprezy kulturalne. Kanał można oglądać w ofercie cyfrowej Multimedia Polska, UPC. E! Entertainment dociera do 600 milionów domów na całym świecie.
Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
Sting, właśc. Gordon Matthew Sumner (ur. 2 października 1951 w Wallsend) – brytyjski muzyk, kompozytor i wokalista, odznaczony tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku lider, główny kompozytor i gitarzysta basowy grupy muzycznej The Police.
Nicole Richie (właściwie Nicole Camille Escovedo, ur. 21 września 1981 w Berkeley, w Kalifornii), piosenkarka i aktorka amerykańska.
Scott Spencer Storch (ur. 16 grudnia 1973) – kanadyjski producent hiphopowy, popowy, R&B i Reggaeton oraz okazjonalnie raper. Ma swoje własne wydawnictwo muzyczne, Storch Music Company i własną firmę producencką zwaną Tuff Jew Productions LLC.

Reklama