Palm Desert

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Palm Desert – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Riverside. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Palm Desert mieszkało 48 445 mieszkańców.

La Paz – miasto w północno-zachodnim Meksyku, na Półwyspie Kalifornijskim, stolica stanu Kalifornia Dolna Południowa. Około 163 tys. mieszkańców. Miasto jest także siedzibą gminy o tej samej nazwie, które pod względem powierzchni jest czwartą gminą spośród ponad 2,4 tys. gmin w Meksyku. Gmina w 2005 roku liczyła 219 596 mieszkańców.United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).

W Palm Desert urodziła się Desirae Krawczyk, amerykańska tenisistka.

Papua-Nowa Gwinea (Papua New Guinea, Niezależne Państwo Papui-Nowej Gwinei – Independent State of Papua New Guinea) – państwo w Oceanii, w Melanezji, położone w większości na wyspie Nowa Gwinea oraz dodatkowo na około 2800 wyspach. Lądowo graniczy jedynie z Indonezją, ale w najbliższym otoczeniu leżą również Australia i Wyspy Salomona. Papuę-Nową Gwineę oblewają wody Oceanu Spokojnego, Morza Nowogwinejskiego oraz Morza Koralowego.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

 • Nowa Zelandia Gisborne, Nowa Zelandia
 • Izrael Hajfa, Izrael
 • Stany Zjednoczone Ketchikan, Stany Zjednoczone
 • Meksyk La Paz, Meksyk
 • Kanada Osoyoos, Kanada
 • Papua-Nowa Gwinea Port Moresby, Papua-Nowa Gwinea
 • Południowa Afryka Port Elizabeth, Południowa Afryka
 • Australia Wollongong, Australia
 • Meksyk Zihuatanejo, Meksyk
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Desirae Krawczyk (ur. 11 stycznia 1994 w Palm Desert) – amerykańska tenisistka, zwyciężczyni trzech turniejów WTA w grze podwójnej. Hajfa (hebr. חֵיפָה; arab. حيفا, Hayfā) – największe miasto północnego Izraela i stolica administracyjna Dystryktu Hajfa. Jest to trzecie największe miasto w kraju pod względem powierzchni (63,7 km²) i ludności (267 800 mieszkańców).
  Warto wiedzieć że... beta

  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Gisborne (maor. Tūranga-nui-a-Kiwa) – region administracyjny na nowozelandzkiej Wyspie Północnej. Ludność wynosi ok. 44,5 tysiąca mieszkańców (2006), a powierzchnia 8355 km². Region czerpie nazwę od największego znajdującego się na jego terenie miasta.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Osoyoos – miasto w Kanadzie, w prowincji Kolumbia Brytyjska, w dystrykcie regionalnym Okanagan-Similkameen. Położone jest w dolinie Okanagan, niedaleko granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Nazwa miasta pochodzi od słowa suius z colville-okanagan, co oznacza „zwężenie wód”. Litera „o” została dodana na początek przez osadników angielskich chcących, aby nazwa ich miasta lepiej zgrywała się z nazewnictwem w okolicy jeziora Okanagan (gdzie występowała wiele nazw zaczynających się na „o”, np. Oliver, Omak, Oroville, czy samo Okanagan).
  Zihuatanejo, Ixtapa-Zihuatanejo - miasto w Meksyku, w stanie Guerrero, nad Oceanem Spokojnym. W 2005 liczyło 61 308 mieszkańców.

  Reklama