Paige (wrestlerka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Saraya-Jade Bevis (ur. 17 sierpnia 1992 w Norwich w Anglii) – angielska wrestlerka i aktorka, obecnie występująca w federacji WWE w brandzie Smackdown Live pod pseudonimem ringowym Paige. Jest dwukrotną posiadaczką WWE Divas Championship oraz inauguracyjną posiadaczką NXT Women’s Championship. Jest jedyną wrestlerką, która była w posiadaniu obu tytułów w jednym czasie.

WWE to federacja zapasów profesjonalnych z siedzibą w Stamford (Connecticut). Personel WWE składa się z zapaśników, menadżerów, komentatorów, spikerów, osób przeprowadzających wywiady, sędziów, trenerów, producentów, scenarzystów oraz innych różnych pozycji. Kierownicy i członkowie zarządu są również uwzględnieni.17 sierpnia jest 229. (w latach przestępnych 230.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 136 dni.

Zadebiutowała w 2005 w wieku 13 lat dla federacji World Association of Wrestling, którą prowadzi jej rodzina, występując pod pseudonimem Britani Knight. Była w posiadaniu wielu mistrzostw w federacjach niezależnych w Europie. W 2011 podpisała kontrakt rozwojowy z WWE i występowała w rozwojowej federacji Florida Championship Wrestling (FCW) i rozwojowym brandzie NXT. Zadebiutowała w głównym rosterze w kwietniu 2014, gdzie w debiutanckim pojedynku zdobyła Divas Championship i stała się najmłodszą posiadaczką tytułu mając 21 lat.

NXT Arrival (lub NXT ArRIVAL) było galą wrestlingu, wyprodukowaną przez brand NXT federacji WWE. Odbyła się 27 lutego 2014 w Full Sail University w Winter Park na Florydzie. Była transmitowana na żywo za pośrednictwem WWE Network. Była to pierwsza gala ekskluzywna dla brandu NXT, jak również pierwsza gala emitowana na WWE Network.Survivor Series (2015) było galą profesjonalnego wrestlingu wyprodukowaną przez federację WWE, która była emitowana w systemie pay-per-view (PPV) i na WWE Network. Odbyła się ona 22 listopada w Philips Arena w Atlancie, Georgii. Była to dwudziesta dziewiąta gala w chronologii Survivor Series, a także pierwsza gala z cyklu mająca miejsce w stanie Georgia. Gala była promowana jako celebracja 25 lat pobytu The Undertakera w WWE.

Wczesne życie[ | edytuj kod]

Bevis urodziła i wychowała się w Norwich. Jest córką wrestlerów Iana Bevisa i Julii Hamer-Bevis. Jej matka, nie wiedząc, że spodziewa się dziecka, walczyła w ringu aż do siódmego miesiąca ciąży. Jako dziecko Bevis stroniła od wrestlingu, wiedząc o kontuzjach członków jej rodziny. Zamierzała zostać zoologiem. Pierwsze kroki w ringu stawiała pod kierownictwem starszych braci w szkółce wrestlingu należącej do jej ojca. Pracowała w barze rodziców jako barmanka. Ukończyła naukę w Hewett School w Norwich.

Team B.A.D. (skrót od Beautiful and Dangerous lub Best at Dominating) było tag-teamem w profesjonalnym wrestlingu występującym w federacji WWE. Członkiniami tag-teamu były Naomi i Tamina, zaś wcześniej Team B.A.D. był ugrupowaniem, do którego należała też Sasha Banks. Team B.A.D. zadebiutował 13 lipca 2015 jako część "rewolucji" w dywizji Div. Banks opuściła grupę w lutym 2016.José Alberto Rodríguez (ur. 25 maja 1977 w San Luis Potosí) – meksykański wrestler i zawodnik mieszanych sztuk walk. Obecnie zakontraktowany w federacji Impact Wrestling, gdzie pod pseudonimem Alberto El Patrón jest w pierwszym posiadaniu pasa GFW Global Championship.

Kariera profesjonalnej wrestlerki[ | edytuj kod]

Europejskie federacje niezależne (2005–2011)[ | edytuj kod]

Knight w listopadzie 2010

Bevis zadebiutowała w 2005 roku, mając zaledwie 13 lat. Jej ojciec poprosił ją, by zastąpiła w walce nieobecną na evencie wrestlerkę. Najwcześniejszym nagraniem jej walki jest Triple Threat Tag Team match z kwietnia 2006 roku, w którym wzięła udział jako Britani Knight, w tag-teamie wraz z matką (Sweet Saraya). Knight utworzyła tag-team Norfolk Dolls wraz z Melodi; wspólnie walczyły w kilku brytyjskich federacjach. Norfolk Dolls zdobyły World Association of Women's Wrestling (WAWW) Tag Team Championship w czerwcu 2007.

Triple Threat - rodzaj walki w wrestlingu. Odbywa się na standardowych zasadach, jednak bierze w nim udział trzech wrestlerów, a wyjście poza ring nie jest wyliczane. Każdy zawodnik walczy na własną rękę. Zwycięzcą walki zostaje ten, który jako pierwszy wykona skuteczny pin lub submission na dowolnym przeciwniku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

W wieku 14 lat Knight otrzymała szansę walczenia w wielu krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych; podróżowała zupełnie sama. W 2007 roku w Szkocji brała udział w turnieju o World Wide Wrestling League (W3L) Women's Title, jednak przegrała walkę finałową z Sarą. W grudniu brała też udział w turnieju o WAWW British Championship, lecz przegrała z Jettą w finale. W 2008 wyzwała obie Sarę i Jettę, lecz nie udało jej się wygrać żadnego z tytułów.

Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.April Jeanette Mendez (ur. 19 marca 1987 w Union City w stanie New Jersey) – amerykańska wrestlerka. Występuje w WWE, gdzie jest częścią rosteru SmackDown. W 2010 roku brała udział w trzecim sezonie NXT. Występuje również w rozwojówce WWE – Florida Championship Wrestling pod pseudonimem AJ.

W sierpniu 2009 pokonała swoją matkę, Sweet Sarayę, w 2 Out Of 3 Falls matchu o zwakowany Herts and Essex (HEW) Women's Championship. W tym samym miesiącu ponownie pokonała Sarayę i zdobyła WAWW British Championship. W listopadzie 2009 wygrała też Real Deal Wrestling (RDW) Women's Title, a w grudniu RQW Women's Championship. 17 lipca 2010 Knight utraciła HEW Women's Championship na rzecz swojej matki.

WrestleMania 31 - trzydziesta pierwsza edycja gali wrestlingu w formacie PPV organizowanej przez WWE. Będzie to szósta edycja gali organizowana w Kalifornii. WrestleMania jest największą coroczną galą wrestlingu na świecie.Suples (łac. suplex) − rzut ofensywny popularny w zapasach (w stylu wolnym i klasycznym) oraz w wrestlingu, polegający na podniesieniu przeciwnika do góry i przy nacisku dużej części własnej masy ciała obaleniu go za siebie na matę lub ring. W zawodowych zapasach (wrestlingu) najpopularniejszymi rzutami suplesowymi są: vertical suplex, snap suplex i german suplex. Samo słowo „suples” czy „suplex” pochodzi z języka francuskiego (souplesse), co oznacza „elastyczność”. W terminologii wrestlingu słowo „suplex” używane jest dla określenia rzutów wykonywanych przez zawodników do tyłu, za siebie. Na określenie tego rodzaju rzutów wykonywanych przez wrestlerów podczas show, komentator wrestlingu Gordon Solie używał nazwy „su-play”.

22 stycznia 2011 zdobyła German Stampede Wrestling Ladies' Title. Brała udział w pierwszym evencie federacji Turkish Power Wrestling. 11 marca odzyskała HEW Women's Championship. W kwietniu wygrała turniej o Pro-Wrestling: EVE Championship, zdobyła też pas SCW Ladies Title. W 2011 stała się też WAWW Hardcore Championem.

Zoolog – naukowiec zajmujący się badaniami zwierząt, biolog specjalizujący się w badaniach zoologicznych. W potocznym rozumieniu zoolog to osoba interesująca się zwierzętami (hobbysta). Zoolog-amator nie musi oznaczać dyletanta, oznacza jedynie, że badania zoologiczne nie stanowią źródła utrzymania, nie są zawodem.WrestleMania 32 była trzydziestą trzecią coroczną galą profesjonalnego wrestlingu wyprodukowaną przez federację WWE. Emitowana była w systemie pay-per-view (PPV) i na WWE Network. Odbyła się 3 kwietnia w AT&T Stadium w Arlington w Teksasie. Była to trzecia WrestleMania organizowana w Teksasie.

4 czerwca 2011 utraciła Pro-Wrestling: EVE Championship na rzecz Jenny Sjödin, a 26 czerwca nie zdołała obronić SCW Ladies Title w Fatal 4-Way matchu. 12 listopada zwakowała HEW Women's Championship, a 19 listopada utraciła WAWW British Championship i zawiesiła RQW Women's Championship.

Shimmer Women Athletes (2011)[ | edytuj kod]

26 marca 2011, na tapingach Volume 37, Knight zadebiutowała w amerykańskiej federacji Shimmer Women Athletes, tworząc tag-team Knight Dynasty wraz z matką. Knight Dynasty, z managerką Rebeccą Knox, pokonały Nikki Roxx i Ariel. Na Volume 38 zawalczyły z Seven Star Sisters o Shimmer Tag Team Championship, lecz nie udało im się zdobyć tytułów.

SummerSlam 2014- gala PPV zorganizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 17 sierpnia 2014 roku w Staples Center w Los Angeles. Była to dwudziesta siódma gala WWE SummerSlam w historii. Liczba widzów wynosiła 14 079.A Day to Remember (ADTR) – pięcioosobowy zespół grający post hardcore z Ocala, Floryda, USA. Został założony w 2003 roku.

W październiku 2011 przegrały kolejną walkę o Tag Team Championship. Saraya odmówiła Britani pomocy podczas walki, a po zakończeniu starcia nakrzyczała na nią. Na Volume 43 Saraya spoliczkowała Britani, co doprowadziło do brawlu między zawodniczkami. Britani wyzwała na pojedynek, a następnie pokonała Sarayę w No DQ matchu na Volume 44.

Skolioza (łac. Scoliosis, z gr. skoliós – krzywy) – skrzywienie kręgosłupa, zwane często "bocznym skrzywieniem kręgosłupa". Wbrew tej nazwie, skolioza nie jest jedynie bocznym skrzywieniem, a trójpłaszczyznowym.Money in the Bank 2015 – gala PPV zorganizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 14 czerwca 2015 roku w Nationwide Arenie w Columbus. Była to szósta gala Money in the Bank w historii i siódma gala PPV federacji WWE w 2015 roku.

WWE[ | edytuj kod]

Florida Championship Wrestling (2011–2012)[ | edytuj kod]

We wrześniu 2011 roku Bevis podpisała kontrakt z WWE i została przydzielona do ówczesnej rozwojówki federacji – Florida Championship Wrestling (FCW). Zadebiutowała 5 stycznia 2012, pod pseudonimem ringowym Saraya. Jej pseudonim zmieniono na Paige 27 lutego, w dniu jej telewizyjnego debiutu w FCW TV. W marcu połączyła siły z Sofią Cortez, tworząc tag-team "Anti-Diva Army". Pierwszą walką Paige w FCW TV było starcie drużynowe, w którym wraz z Cortez przegrały z Audrey Marie i Kaitlyn. 27 maja Paige zmierzyła się z mistrzynią FCW, Raquel Diaz; przegrała pojedynek przez dyskwalifikację. Rozpoczęła rywalizację z Audrey Marie. 10 czerwca Cortez doprowadziła do przegranej Paige w walce z Marie, czym rozwiązała Anti-Diva Army. 15 lipca, na ostatnim odcinku FCW TV, Marie pokonała Paige w No Disqualification matchu.

Stephanie Nicole Garcia (ur. 21 listopada 1983) – profesjonalna wrestlerka znana jako Nikki Bella. Od 2008 do 2012 występowała w WWE. Tworzy tag team ze swoją siostrą bliźniczką Brie Bellą.Payback 2014- gala PPV zorganizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 1 czerwca 2014 roku w Allstate Arenie w Rosemont. Była to druga gala WWE Payback w historii. Liczba widzów wynosiła 13 311.

NXT (2012–2014)[ | edytuj kod]

Paige tuż po zdobyciu Divas Championship w kwietniu 2014

Paige zadebiutowała na trzecim odcinku NXT, po tym, jak FCW zostało zamienione w NXT Wrestling. Zyskała poparcie fanów i rozpoczęła serię zwycięstw. 30 stycznia 2013 została zaatakowana przez zazdrosną o jej sukcesy Summer Rae. 13 lutego, podczas brawlu z Rae odniosła kontuzję barku. W czerwcu wzięła udział w turnieju o NXT Women's Championship; w finale pokonała Emmę i stała się pierwszą w historii mistrzynią NXT. Obroniła mistrzostwo w walkach przeciwko Summer Rae, Natalyi i Emmie (na NXT Arrival). 24 kwietnia, po 274 dniach panowania, zwakowała tytuł. Powodem tej decyzji było przeniesienie Paige do głównego rosteru i zdobycie przez nią WWE Divas Championship.

Barman, -nka (bufetowy) osoba zajmująca się profesjonalnie kompleksową obsługą konsumenta w zakładach gastronomicznych (bary, restauracje, puby, kawiarnie, hotele) oraz prowadząca dokumentację sprzedaży w tym rozliczenia kelnerskie, pracę przy kasie fiskalnej oraz pobierając potrawy i napoje z kuchni i bufetów.Poronienie (łac. abortus) – przedwczesne zakończenie ciąży trwającej krócej niż 22 tygodnie (od 23. tyg. mówi się o porodzie przedwczesnym) wskutek wydalenia obumarłego zarodka lub płodu.

Mistrzyni Div (2014)[ | edytuj kod]

Paige zadebiutowała w głównym rosterze WWE 7 kwietnia 2014 na Raw, dzień po WrestleManii XXX. Pogratulowała obrony tytułu mistrzyni Div, AJ Lee, ta jednak spoliczkowała Paige. Spowodowało to natychmiastowe rozpoczęcie starcia o mistrzostwo, które wygrała Paige, jednocześnie stając się najmłodszą posiadaczką Divas Championship w historii (miała wówczas 21 lat). Na gali Extreme Rules obroniła tytuł w walce z Taminą. Pierwszą przegraną w głównym rosterze odnotowała 19 maja, przeciwko Alicii Fox, w non-title matchu. Wydarzenie to doprowadziło do walki o tytuł na gali Payback, którą wygrała Paige. W czerwcu rozpoczęła rywalizacje z Cameron i Naomi; pokonała je obie w walkach o tytuł mistrzowski.

Norwich (/ˈnɒɹɪdʒ/) – miasto w Wielkiej Brytanii, ośrodek administracyjny hrabstwa Norfolk, przy ujściu rzeki Wensum do rzeki Yare. W XI wieku Norwich było drugim pod względem wielkości miastem w Anglii po Londynie. W czasach przed rewolucją przemysłową hrabstwo Norwich zaliczano do najludniejszych w kraju. SummerSlam (2015) było galą pay-per-view profesjonalnego wrestlingu wyprodukowaną przez WWE. Event miał miejsce 23 sierpnia 2015 w Barclays Center w Brooklynie, w Nowym Jorku. Była to dwudziesta ósma gala z cyklu SummerSlam i pierwsza, która miała miejsce poza Los Angeles w Staples Cente. To ósme SummerSlam mające miejsce w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku, tuż po edycjach z 1988, 1989, 1991, 1997, 1998, 2002 i 2007 roku. Gala miała się oryginalnie odbyć w Izod Center, lecz poprzez zamknięcie tego ośrodka w kwietniu 2015, została przeniesiona do Barclays Center. Jako pierwsza z cyklu SummerSlam, trwała cztery godziny, co ówcześnie było zarezerwowane tylko dla WrestleManii.

30 czerwca, na Raw tuż po Money in the Bank, powracająca AJ Lee pokonała Paige w walce o tytuł mistrzowski. Początkowo Paige nie chciała walczyć z Lee, jednak zgodziła się na starcie za namową publiczności. Po utracie pasa udawała najlepszą przyjaciółkę Lee. Przegrała walkę rewanżową o tytuł na gali Battleground. 21 lipca Paige i AJ wygrały walkę drużynową; po starciu Paige zaatakowała Lee, przechodząc heel turn. 17 sierpnia na SummerSlam pokonała AJ Lee w walce o Divas Championship, zdobywając tytuł po raz drugi. Miesiąc później, na Night of Champions ponownie utraciła pas na rzecz Lee. Brała też udział w 4-on-4 Elimination Tag Team matchu na Survivor Series, była ostatnią wyeliminowaną osobą z jej drużyny.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Sarona Reiher (ur. 10 stycznia 1978) – amerykańska, profesjonalna zawodniczka wrestlingu. Pracuje dla federacji WWE pod pseudonimem Tamina Snuka.

Team PCB, różne rywalizacje (2015–2016)[ | edytuj kod]

 Zapoznaj się również z: Team PCB.
Paige podczas house showu w kwietniu 2015

5 stycznia 2015 przeszła face turn, po tym, jak uratowała Natalyę przed atakiem ze strony Nikki Belli. Paige i Natalya przegrały z bliźniaczkami Bella w walce drużynowej na gali Royal Rumble. Paige nie udało się wygrać pojedynku z Nikki Bellą o Divas Championship ani na gali Fastlane, ani 2 marca na Raw. Siostry Bella próbowały zaatakować Paige po walce, jednak odpędziła je powracająca AJ Lee. Doprowadziło to do walki tag-teamowej pomiędzy The Bella Twins a Paige i AJ Lee na WrestleManii 31; Paige i Lee zdołały wygrać to starcie. 13 kwietnia Paige wygrała Battle Royal o miano pretendenckie do tytułu Nikki Belli. W wyniku ataku ze strony Naomi została kontuzjowana, przez co nie mogła wziąć udziału w walce o Divas Championship. Do ringu powróciła 18 maja, powstrzymując Naomi i Taminę przed atakiem na Nikki, po czym sama ją zaatakowała. Na gali Elimination Chamber odbył się Triple Threat match pomiędzy Paige, Nikki Bellą i Naomi, lecz Paige nie zdołała go wygrać. Nie udało jej się wygrać również walki z Bellą na gali Money in the Bank oraz Triple Threat matchu o mistrzostwo na evencie The Beast in the East.

Stephanie McMahon Levesque (ur. jako Stephanie Marie McMahon 24 września 1976) – amerykańska biznesmenka, wrestlerka, właścicielka mniejszościowa i Chief Brand Officer (CBO) federacji wrestingu WWE.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

13 lipca na Raw, Stephanie McMahon zarządziła "rewolucję" w dywizji Div. Paige połączyła siły z debiutującymi Charlotte i Becky Lynch. Drużyna złożona z trzech Div została nazwana "Submission Sorority", lecz wkrótce jej nazwę zmieniono na "Team PCB" (od inicjałów każdej z Div). Team PCB wygrało starcie z Team B.A.D. (Sasha Banks, Naomi i Tamina) oraz Team Bella (Alicia Fox, Brie i Nikki Bella) w Triple Threat Elimination Tag Team matchu na gali SummerSlam. 31 sierpnia wszystkie członkinie Team PCB uczestniczyły w Divas Beat The Clock Challenge'u. Zwyciężczyni wyzwania – Charlotte – otrzymała miano pretendenckie do Divas Championship, a wkrótce później stała się mistrzynią. Paige tymczasem rywalizowała z Sashą Banks; pokonała ją dwukrotnie.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Battle Royal - typ meczu w profesjonalnym wrestlingu, w którym udział bierze co najmniej kilku zawodników. Polega na eliminowaniu kolejnych wrestlerów, aż do wyłonienia zwycięzcy. Zawodnika uważa się za wyeliminowanego, jeśli został wyrzucony on z ringu ponad linami i dotknął podłogi dowolną częścią ciała. Typowym pojedynkiem Battle Royal jest mecz 20 zawodników. W Battle Royal wszyscy zawodnicy od samego początku znajdują się w ringu, w przeciwieństwie do Royal Rumble gdzie początkowo zaczyna 2 zawodników, a kolejni dołączają w równych odstępach czasowych.

21 września, dzień po zdobyciu Divas Championship przez Charlotte, Paige wygłosiła promo, w którym skrytykowała swoje koleżanki z drużyny i resztę dywizji Div. W październiku próbowała odnowić relacje z Charlotte i Becky Lynch tylko po to, by zaatakować je i tym samym przejść heel turn. W listopadzie zdobyła miano pretendentki do mistrzostwa Div. Trzykrotnie próbowała zdobyć pas mistrzowski: na Survivor Series, dzień później na Raw oraz na gali TLC; nie udało jej się wygrać żadnego z tych starć.

Extreme Rules 2014 – gala PPV zorganizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 4 maja 2014 roku w Izod Center w East Rutherford. Była to szósta gala Extreme Rules w historii. Liczba widzów wynosiła 15 907.WWE Women’s Championship jest tytułem mistrzowskim profesjonalnego wrestlingu promowanym przez brand Raw federacji World Wrestling Entertainment (WWE). Został stworzony w 3 kwietnia 2016 roku; zastąpił WWE Divas Championship, które zostało wprowadzone do WWE wraz z oryginalnym Women’s Championship.

Po zakończeniu rywalizacji z Charlotte zrobiła sobie przerwę od akcji w ringu, głównie z powodu doznanego wcześniej wstrząśnienia mózgu. Powróciła jako face, 18 stycznia 2016. Na WrestleManii 32 wzięła udział w 5-on-5 Tag Team matchu; jej drużyna, składająca się z obsady Total Divas, zdołała wygrać starcie. Po dwukrotnym pokonaniu mistrzyni kobiet Charlotte, otrzymała szansę walki o pas mistrzowski. Nie udało jej się pokonać Charlotte, a po walce została zaatakowana przez mistrzynię i Danę Brooke. Powracająca Sasha Banks pomogła Paige odeprzeć atak. Wydarzenie to doprowadziło do starcia drużynowego, z którego Paige i Banks wyszły zwycięsko.

Ashley Elizabeth Fliehr (ur. 5 kwietnia 1986 w Charlotte) – amerykańska wrestlerka występująca w federacji WWE w brandzie SmackDown pod pseudonimem ringowym Charlotte Flair. Jest czterokrotną posiadaczką WWE Raw Women’s Championship, pięciokrotną WWE SmackDown Women’s Championką, jednokrotną WWE Divas Championką i jednokrotną NXT Women’s Championką, co czyni ją pierwszą w historii zdobywczynią czterech kobiecych mistrzostw WWE. Jest rekordzistką w liczbie panowań mistrzowskich (11 razy). Steve Austin, właściwie: Steven James Anderson, znany jako Stone Cold (ur. 18 grudnia 1964 w Austin w Teksasie) – amerykański zawodowy zapaśnik i aktor.

Przerwa i zawieszenie (od 2016)[ | edytuj kod]

W lipcu, w wyniku WWE Draftu, Paige stała się członkinią brandu Raw. 3 sierpnia, matka Paige ogłosiła na Twitterze, że córka potrzebuje przerwy od występów ze względu na kontuzję. 17 sierpnia, Paige została zawieszona na 30 dni z powodu pierwszego naruszenia przepisów antydopingowych federacji. We wrześniu wrestlerka poinformowała, że będzie przechodzić operację kontuzjowanego karku i jej przerwa potrwa nieznaną ilość czasu. 10 października została po raz drugi zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych, tym razem na 60 dni.

Fatal 4-Way lub Fatal Four Way - rodzaj walki w wrestlingu. Walka tego typu toczy się na standardowych zasadach, ale na ringu znajduje się czterech zawodników, a sędzia nie wylicza zawodników poza ringiem. W zależności od ustaleń przed walką toczy się ona do pierwszego pinu lub poddania (wtedy walkę określa sie jako One-Fall), lub do wyeliminowania w ten sposób wszystkich zawodników (Elimination).Rebecca Quin (ur. 30 stycznia 1987) – irlandzka profesjonalna wrestlerka, obecnie występująca w federacji WWE pod pseudonimem Becky Lynch. Znana też jako Rebecca Knox, głównie z występów w federacjach niezależnych.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Survivor Series 2014- gala PPV zorganizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 23 listopada 2014 roku w Scottrade Center w St. Louis. Była to dwudziesta ósma gala Hell in a Cell w historii. Liczba widzów wynosiła 12 000.
WWE Raw (dokładniej Monday Night Raw) – program telewizyjny o tematyce wrestlingu, wydawany przez World Wrestling Entertainment (WWE). W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany w stacji USA Network, zaś w Polsce na stacji Extreme Sports Channel. Raw postrzegany jest jako sztandarowy program produkcji WWE ze względu na swoją dłuższą historię niż program SmackDown!. Jest to najdłuższy serial epizodyczny w historii USA, emitowany regularnie co poniedziałek.
WWE Divas Championship było tytułem mistrzowskim kobiet w amerykańskiej federacji wrestlingu World Wrestling Entertainment (WWE) w latach 2008–2016. Słowo „Divas” w nazwie mistrzostwa odnosiło się do określenia, jakim przez wiele lat WWE opisywało swój kobiecy roster. Podobnie jak w przypadku większości tytułów mistrzowskich w wrestlingu, zdobywczyni WWE Divas Championship była wyłaniana na podstawie ustalonego wcześniej scenariusza.
Wstrząśnienie mózgu – zaburzenie czynności pnia mózgu, będące wynikiem urazu lub zniesienia czynności komórek zwojowych mózgu bez znaczących zmian anatomicznych.
Natalie "Nattie" Katherine Neidhart, znana jako Natalya (ur. 27 maja 1982 w Calgary) – kanadyjska wrestlerka występująca w federacji World Wrestling Entertainment, WWE Smack Down. Natalya jest córką Jima „The Anvil” Neidharta i Ellie Hart, siostry Breta Harta.
Naomi, właśc. Trinity McCray (ur. 30 listopada 1987 w Sanford na Florydzie) – amerykańska wrestlerka. Jej mentorką była Kelly Kelly.
Night of Champions 2014- gala PPV zorganizowana przez World Wrestling Entertainment, która odbyła się 21 września 2014 roku w Bridgestone Arenie w Nashville. Była to ósma gala Night of Champions w historii. Liczba widzów wynosiła 12 000.

Reklama