Krainy w świecie Warcraft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Outland)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wykaz i opisy krain występujących w grze Warcraft:

World of Warcraft (WoW) – gra komputerowa z gatunku MMORPG wyprodukowana przez amerykańską firmę Blizzard Entertainment. Jej akcja toczy się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w grze Warcraft III: The Frozen Throne, w świecie stworzonym w 1994 roku na potrzeby Warcraft: Orcs & Humans. World of Warcraft jest czwartą (nie licząc dodatków) grą w uniwersum Warcrafta.

A[ | edytuj kod]

Ashenvale – las leżący w północnym Kalimdorze, w fikcyjnym świecie Azeroth, zamieszkiwany głównie przez nocne elfy. Kraina ta występuje w grach Warcraft III: Reign of Chaos, Warcraft III: The Frozen Throne i World of Warcraft. W grach strategicznych Warcraft III: Reign of Chaos i Warcraft III: The Frozen Throne jest jednym z rodzajów terenów, na których może toczyć się rozgrywka.

Azeroth – fikcyjny kontynent, archipelag i królestwo, w którym osadzono akcje gier i książek z serii Warcraft. Po wybuchu Studni Wieczności spowodowanym przez Nocne elfy świat podzielił się na kontynenty: Kalimdor, Azeroth, Northrend, Lordaeron i Maelstorm. Azeroth jest połączony ze światem Draenor poprzez portale. Zamieszkiwany jest przez ludzi (królestwo Azeroth, Elwynn Forest), krasnoludy oraz gnomy (Khaz Modan). Dawniej również przez orków (okolice Mrocznego Portalu i Splugawione Ziemie). Azeroth był miejscem pierwszych dwóch wojen z orkami. Azeroth jest południową częścią teraz zwanego „Wschodniego królestwa”.

B[ | edytuj kod]

The Barrens – kraina w fikcyjnym uniwersum Warcraft. Jest to miejsce przypominające sawannę, leżące w centralnym Kalimdorze i przynależące do Hordy. Preferowany poziom graczy w World of Warcraft to 10-28 i jest to największa rozpiętość poziomów wśród krain. Kilka misji z gry Warcraft III:Reign of Chaos odbywa się właśnie tutaj. W The Barrens znajduje się neutralne miasto goblinów The Ratchet, dwa miasta Hordy – Camp Taurajo i The Crossroads oraz aż trzy instancje – Wailing Caverns, Razorfen Downs i Razorfen Kraul. Poza tym znajduje się tu także wejście Hordy na Warsong Gulch. Jest to druga kraina dla większości taurenów, orków i trolli. Przed wydarzeniami ostatnich dziesięciu tysięcy lat stało tutaj kilka miast Kaldorei – nocnych elfów. Teraz miejsce to jest zamieszkane przez centaury i ostrogrzywy. The Barrens doczekała się znacznych zmian związanych z dodatkiem Cataclysm. Przede wszystkim zostało uznane, że kraina ta ma zbyt dużą rozpiętość poziomów i została podzielona na dwie części.

Blasted Lands – jedna z krain terytorium Eastern Kingdom w World of Warcraft: The Burning Crusade – oficjalnym dodatku do gry World of Warcraft. Znajduje się tam Dark Portal – przejście z kontynentu Azeroth do Outland: resztek zniszczonego Draeonoru.

Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
Reklama