Orneta (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ornetagmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie elbląskim.

Gmina Godkowo (dawn. gmina Dobry) - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie elbląskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie elbląskim.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

Siedziba gminy to Orneta.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 12 793 osoby. Natomiast według danych z 31 grudnia 2019 roku gminę zamieszkiwało 11 909 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Orneta ma obszar 244,13 km², w tym:

 • użytki rolne: 56%
 • użytki leśne: 31%
 • Gmina stanowi 26,41% powierzchni powiatu.

  Krosno (niem. Crossen, Krossen) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Orneta.Henrykowo (niem. Heinrikau) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Orneta. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa elbląskiego. W 1973 miejscowość należała do powiatu braniewskiego.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Augustyny (niem. Agstein) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Orneta.
  Karbowo (niem. Karben) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Orneta.
  Ostry Kamień – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Orneta.
  Powiat braniewski – powiat w Polsce (województwo warmińsko-mazurskie) utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Braniewo.
  Mingajny – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie lidzbarskim, w gminie Orneta. Wieś leży na Równinie Orneckiej, w historycznym regionie Warmia.
  Gmina Płoskinia – gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie braniewskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie elbląskim.
  Gmina Pieniężno – gmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie braniewskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie elbląskim.

  Reklama