• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Orianthi  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Elvis Aaron Presley (ur. 8 stycznia 1935 r. w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 r. w Memphis) – amerykański piosenkarz i aktor.Carrie Marie Underwood (ur. 10 marca 1983 w Muskogee) − amerykańska wokalistka country wykonująca także muzykę popularną. Pochodzi z Checotah w stanie Oklahoma. Stała się znana po wygraniu czwartej edycji amerykańskiego Idola. Jej albumy i single pokrywały się nierzadko wielokrotną platyną, a sama artystka kilka razy została wyróżniona nagrodą Grammy.
  Kariera[ | edytuj kod]

  Krokiem milowym w jej karierze był wyjazd do Stanów Zjednoczonych i podpisanie kontraktu menedżerskiego z 19 Entertainment oraz kontraktu artystycznego z Geffen pod koniec 2006 roku. Od tej pory Ori współpracowała z wieloma cenionymi artystami, takimi jak: Allison Iraheta, Adam Lambert, Carrie Underwood, Prince, Alice Cooper, Mary J. Blige oraz oczywiście Michael Jackson. Nakładem Geffen został wydany album Believe (wraz z 1 singlem, do którego nakręcono również klip wideo) oraz reedycja tego albumu – Believe II (także z jednym sfilmowanym singlem). Orianthi koncertowała również wraz z Adamem Lambertem i Allison Irahetą pod szyldem „The Glam Nation Tour”.

  Mary Jane Blige (ur. 11 stycznia 1971 w Bronksie, Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka R&B, sprzedała ponad 40 milionów swoich płyt na całym świecie. W 2010 roku wzięła udział w nagraniu piosenki "We are the World" na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.

  Współpraca z Michaelem Jacksonem[ | edytuj kod]

  Prawdziwym wydarzeniem w jej karierze była jednak współpraca z samym „Królem Popu” Michaelem Jacksonem. Michael poszukiwał w tym czasie gitarzystów na swój wielki powrót trasą koncertową „This Is It”. Jego producent muzyczny trafił na nagrania DVD z Carlosem Santaną z udziałem Orianthi. Po przejrzeniu nagrań gitarzystki na YouTube wraz z Jacksonem, podjęli decyzję o jej przesłuchaniu. Producent skontaktował się więc z Ori poprzez MySpace. Australijka zagrała na przesłuchaniu: „Give In To Me” (oryginalnie: Slash), „Dirty Diana” (oryginalnie: Steve Stevens), „Beat It” (oryginalnie: Eddie Van Halen). Michaelowi spodobało się szczególnie „Beat It”, ujął więc gitarzystkę za ramię i zaprowadził na scenę. Poprosił o zagranie tego samego na scenie, co też nastąpiło. Zatrudnił więc Orianthi jako swoją gitarzystkę prowadzącą, tak jak niegdyś była nią na trasach koncertowych Jennifer Batten. Orianthi była obecna na każdej próbie do trasy „This Is It”. Próby odbywały się trzy godziny dziennie, pięć dni w tygodniu, przez trzy miesiące, aż do śmierci Jacksona. Pojawia się często w scenach z filmu „This Is It”, mając dobry kontakt na scenie z „Królem”. Ostatnie zdjęcia Michaela na scenie, nagrane dwa dni przed jego śmiercią, ukazują również Ori, grającą na gitarze. Sceny te, tuż po śmierci Jacksona obiegły cały świat, czyniąc młodą gitarzystkę rozpoznawalną na całym świecie (szczególnie w Japonii). Australijka twierdzi, że przed śmiercią Michael był pełny energii, szczęśliwy. Jego osobowość oraz współpraca z nim odmieniła jej życie.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Adam Mitchel Lambert (ur. 29 stycznia 1982 w Indianapolis) – amerykański piosenkarz, autor tekstów piosenek, aktor z San Diego. W maju 2009 roku zdobył drugie miejsce w ósmej edycji American Idol.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jennifer Batten (ur. 29 listopada 1957 w Nowym Jorku) – amerykańska gitarzystka. Pracowała jako muzyk sesyjny oraz jako artysta solowy.
  Eddie Van Halen, właśc. Edward Lodewijk Van Halen (ur. 26 stycznia 1955 w Nijmegen) – amerykański gitarzysta-wirtuoz i klawiszowiec rockowy pochodzenia holenderskiego, jeden z założycieli zespołu hardrockowego Van Halen (do 1974 pod nazwą Mammoth). Tworzy pod wpływem muzyki Jimiego Hendrixa.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Slash, właśc. Saul Hudson (ur. 23 lipca 1965 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy. Zasłynął przede wszystkim z występów z grupą Guns N’ Roses, której był członkiem w latach 1985–1996. Od 2003 roku jest gitarzystą formacji Velvet Revolver. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, owocem ich współpracy były utwory: „Black or White”, „Give In to Me”, „D.S.” oraz „Morphine”. Jak sam przyznaje duży wpływ na jego grę na gitarze miał Jimi Hendrix.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Steven Siro Vai (ur. 6 czerwca 1960 w Nowym Jorku) - amerykański wirtuoz gitary, kompozytor, a także producent muzyczny. Zdobywca nagrody Grammy (oraz 9 nominacji). Uznawany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Przyznaje się do inspiracji twórczością Jimiego Hendriksa. Uczeń Joe Satrianiego i absolwent Berklee College of Music. Założyciel fundacji Make A Noise, corocznie przydzielającej stypendia dla gitarzystów i innych muzyków szukających finansowego wsparcia. Od połowy lat osiemdziesiątych jest inspiracją dla wielu instrumentalistów na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.