• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Orbitarium  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Muzeum albo park edukacyjny (ang. hands-on-museum albochildren’s museum) – nowa generacja muzeów nauki (ang. science museum). Miejsce, w którym dzieci i młodzież, ale także dorośli poznają działanie sił natury i praw fizyki (dotyczących m.in. powstawania prądów morskich, grawitacji, tarcia, równowagi). Pomocne w tym okazują się różnego rodzaju przedmioty i budowle, bardziej lub mniej skomplikowane zwane urządzeniami edukacyjnymi, których może „dotknąć” każdy zwiedzający i samodzielnie zapoznać się z zasada jego działania. Zespół staromiejski Torunia – najstarsza część Torunia, składająca się ze Starego Miasta, Nowego Miasta i zamku krzyżackiego.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Planetarium im. Władysława Dziewulskiego, Torun.Wyborcza.pl [dostęp 2019-03-14] (pol.).
  2. Baza Mars 17, www.toruntv.pl [dostęp 2019-03-14] (pol.).
  3. Historia powstania Planetarium w Toruniu - Atrakcje Torunia - Przewodnik po Toruniu | Toruń Tour Toruński Portal Turystyczny, Toruński Portal Turystyczny [dostęp 2019-03-14] (pol.).
  4. Strona planetarium (pol.). [dostęp 2010-10-12].
  5. Rekordowa frekwencja w toruńskim planetarium w 2014 r. - RMF Classic, www.rmfclassic.pl [dostęp 2019-03-15].
  6. Wyborcza.pl, torun.wyborcza.pl [dostęp 2019-03-15].
  7. Fakty i liczby, Centrum Popularyzacji Kosmosu [dostęp 2019-03-14] (pol.).

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Strona Orbitarium (pol.). [dostęp 2010-10-12].


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Collegium Maius – neogotycki gmach wzniesiony w latach 1905–1907 na miejscu średniowiecznych fortyfikacji miejskich Torunia. W 2005 roku został wpisany do rejestru zabytków.
  Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu działa od 1994 r. Prezentowane są tu seanse astronomiczne z zakresu wiedzy astronomicznej.
  Budynek Planetarium w Toruniu – dawny zbiornik na gaz, wchodzący w skład Gazowni Miejskiej, obecnie siedziba Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Budynek Orbitarium w Toruniu – zabytkowy budynek Orbitarium, wchodzący w skład Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu.
  Areszt Śledczy Toruń tzw. "Okrąglak" - zakład penitencjarny w Toruniu, przeznaczony dla mężczyzn tymczasowo aresztowanych, skazanych młodocianych, odbywających karę po raz pierwszy oraz recydywistów penitencjarnych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.86 sek.