• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Open mike

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.
  Karaoke (jap. カラオケ) – forma rozrywki pochodząca z Japonii, polegająca na śpiewaniu w pubie, klubie, domu itp. znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium (telewizor, monitor, projektor itp.). Ostatnio popularne stały się muzyczne gry komputerowe, które znacznie ułatwiają zabawę, jaką jest karaoke.
  Jeanette reads her own work Little Grill Collective open mic Harrisonburg VA June 2008.jpg

  Open mike (czasem także jako open mic, z ang. „otwarty mikrofon”) – rodzaj przedstawienia, występu „na żywo”, w którym może brać udział ktokolwiek z publiczności. Na scenie, przy mikrofonie, kolejno występują artyści – zazwyczaj amatorzy bez dużego dorobku.

  W Stanach ten rodzaj przedstawienia ma miejsce zazwyczaj w klubach komediowych, gdzie początkujący stand-uperzy mają okazję zaprezentować swoje zdolności. W Polsce open mike pojawia się rzadko, zazwyczaj w kontekście hip-hopu – raperzy mogą zaprezentować swoje zdolności mówienia i improwizowania.

  Jam session - rodzaj zbiorowego muzykowania (też: sesja improwizacyjna), szczególnie popularny w jazzie, bluesie, funku i folku.

  Dzięki swojej otwartości open mike jest pomocny przy rozpoczynaniu kariery przez młodych artystów. Bez tego typu imprez artyści zmuszeni byliby do samodzielnego aranżowania swoich pierwszych występów (i tak zazwyczaj sytuacja wygląda w Polsce).

  Open mike to także wieczory poezji mówionej. A w świecie muzyki pewnego rodzaju odpowiednikiem open mike jest karaoke.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • jam session
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.735 sek.