• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • OpenDocument  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Lotus Notes – aplikacja-klient środowiska do pracy grupowej Lotus Notes/Domino. Początkowo nazwa Notes oznaczała cały system, lecz od wersji Release 4 (R4) (premiera w 1996 roku), serwer systemu nosi miano Lotus Domino.MathML (ang. Mathematical Markup Language, matematyczny język znaczników) to język będący zastosowaniem XML-a, służący do opisywania wzorów i symboli matematycznych.
  Rozszerzenia plików[ | edytuj kod]
   Zapoznaj się również z: Specyfikacja techniczna OpenDocument.

  Uwaga! Format bazy danych (.odb) nie jest częścią specyfikacji OpenDocument.

  OpenDocument a MS Office[ | edytuj kod]

  Możliwe jest otwieranie i edycja plików ODF w programie Microsoft Word 2007 z zestawem poprawek Service Pack 2. Od lutego 2007 r. jest możliwa konwersja plików pakietu biurowego MS Office do formatu OpenDocument za pomocą oprogramowania firmy Sun o nazwie StarOffice 8 Conversion Technology. Oprogramowanie to jest dostępne na stronie Sun.

  Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, ISO (ang. International Organization for Standardization, fr. Organisation internationale de normalisation) – organizacja pozarządowa zrzeszająca krajowe organizacje normalizacyjne.Writely to niedziałający już internetowy edytor tekstu. Serwis został napisany w technologii AJAX. Umożliwiał zapis plików w Internecie jak i lokalnie. Projekt stworzyła firma Upstartle wchłonięta w marcu 2006 roku przez Google. Wkrótce później Writely zostało wykorzystane do budowy serwisu Google Docs & Spreadsheets. Serwis Writely działał pod adresem writely.com.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wykres – graficzna forma przedstawienia zmienności zjawiska, procesu, wielkości, zależności lub jakichkolwiek danych. Zwykle przedstawiany w dwóch wymiarach, ale może być wielowymiarowy.
  AbiWord jest wolnodostępnym procesorem tekstu rozpowszechnianych na warunkach licencji GPL, który pracuje w systemach GNU/Linux ze środowiskiem GNOME, Mac OS X, Microsoft Windows i innych. Początkowo był to produkt firmy SourceGear Corporation, ale ostatecznie firma zdecydowała, że program ten będzie rozwijany jako całkowicie wolny projekt.
  Microsoft Excel (pełna nazwa Microsoft Office Excel) - arkusz kalkulacyjny produkowany przez firmę Microsoft dla systemów Windows i MacOS. Pierwsza wersja programu przeznaczona dla Windows trafiła na rynek w roku 1987 i stała się przebojem. Postępujący sukces rynkowy programu sprawił, że w roku 1993 programy pakietu Microsoft Office zostały przeprojektowane tak, by przypominać wyglądem arkusz Excel. Od wersji 5 wydanej w 1993 program zawiera wbudowany język Visual Basic. Od wersji 4.0 dostępny w wersji polskiej.
  SoftMaker Office (SM) jest pakietem biurowym rozwijanym od 1987 r. przez niemiecką firmę SoftMaker Software GmbH w Norymberdze. Niektóre ze wsześniejszych komerycjnych wersji SoftMaker Office zostały później udostępnione na zasadzie freeware (SoftMaker Office 2006 i SoftMaker 2008), jednak zostały one obecnie zastąpione przez SoftMaker FreeOffice.
  XML (ang. Extensible Markup Language, w wolnym tłumaczeniu Rozszerzalny Język Znaczników) – uniwersalny język formalny przeznaczony do reprezentowania różnych danych w strukturalizowany sposób.
  Pakiet biurowy – zbiór programów komputerowych służących do typowych zastosowań biurowych, takich jak edycja tekstu, wykonywanie obliczeń księgowych, czy obsługa baz danych, które są sprzedawane jako jeden zintegrowany produkt.
  ZIP – jeden z najczęściej używanych formatów kompresji i archiwizacji danych na platformie PC, zwłaszcza w środowisku Microsoft Windows.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.