Old Funeral

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Old Funeral - norweski zespół deathmetalowy, założony w 1988. Była to jedna z pierwszych ekstremalnych grup na norweskiej scenie metalowej.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Olve "Abbath" Eikemo (ur. 27 czerwca 1973 w Bergen) znany również jako Abbath Doom Occulta – norweski wokalista, muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Eikemo znany jest z występów w zespołach Immortal, Amputation, I oraz Old Funeral. Muzyk wystąpił także gościnnie na płytach zespołów Dimmu Borgir, Enslaved oraz The Batallion.

Muzycy[ | edytuj kod]

Dyskografia[ | edytuj kod]

 • The Fart That Should Not Be (demo, 1989, wydanie własne)
 • Abduction of Limbs (demo, 1990, wydanie własne)
 • Devoured Carcass (EP, 1991, Thrash Records)
 • The Older Ones (kompilacja, 1999, Hammerheart Records)
 • Join the Funeral Procession (kompilacja, 1999, Hammerheart Records)
 • Grim Reaping Norway (album koncertowy, 2002, Hearse Records)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Encyclopaedia Metallum - Old Funeral (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-02-07].
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama