• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Oficyna Naukowa

  Przeczytaj także...
  Terminus – seria wydawnicza Oficyny Naukowej zapoczątkowana w 1993 roku. W ramach serii, która współfinansowana jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, wydawane są dzieła współczesnych, głównie niemieckich i polskich filozofów.Polskie Towarzystwo Socjologiczne - organizacja socjologów polskich powstała w 1957 roku, licząca ok. 1,5 tys. członków. Siedziba towarzystwa mieści się w Warszawie.
  Wydawnictwo Naukowe PWN SA – wydawnictwo z siedzibą w Warszawie, założone w 1951, w obecnej formie prawnej działające od 1997. Wydawnictwo Naukowe PWN SA stanowi jednostkę dominującą Grupy kapitałowej PWN, w skład której wchodzi kilkanaście przedsiębiorstw, głównie wydawnictw.

  Oficyna Naukowa – wydawnictwo powstałe w 1992 w Warszawie. Jego założycielkami były Elżbieta Nowakowska-Sołtan i Ewa Pajestka-Kojder. Obie założycielki miały za sobą długoletnią praktykę w Państwowym Wydawnictwie Naukowym i dziś starają się kultywować dawne tradycje tego wydawnictwa naukowego.

  Polskie Towarzystwo Filozoficzne – założone w 1904 towarzystwo naukowe, którego statutowym zadaniem jest uprawianie i krzewienie nauk filozoficznych, w szczególności ontologii, teorii poznania, logiki, metodologii, etyki, historii filozofii wraz z historią myśli społecznej.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Wydawnictwo specjalizuje się publikacjach naukowych, głównie z dziedziny socjologii, filozofii, kulturoznawstwa, antropologii społecznej, prawa, historii, wydaje liczne przekłady dzieł niemiecko-, angielsko-, rosyjsko-, i francuskojęzycznych.

  Oficyna utrzymuje stałe kontakty ze środowiskiem naukowym, m.in. w ramach Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Publikacje adresowane są przede wszystkim do ludzi związanych z nauką: badaczy, nauczycieli akademickich, studentów.

  Jedną z ważniejszych serii wydawniczych jest Terminus, w której publikowane są prace współczesnych filozofów i socjologów. Innym bardzo poważnym przedsięwzięciem jest publikacja Encyklopedii socjologii. Inne serie wydawnicze to m.in. Biblioteka Myśli Socjologicznej, Horyzonty Cywilizacji. Jeszcze inne seryjne przedsięwzięcie to książki Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, z którym Oficyna współpracuje od 1993.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.733 sek.