• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Odbiornik BERYL-2  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Odbiór zbiorczy to jedna z metod przeciwdziałenia zanikom sygnału występującym podczas odbioru w paśmie fal krótkich. Polegająca na odbiorze tego samego sygnału na 2 odbiornikach radiokomunikacyjnych połączonych ze sobą, ale odbierających za pośrednictwem anten oddalonych od siebie przynajmniej na odległość kikuset metrów.Ludowe Wojsko Polskie (LWP) – potoczna nazwa polskich sił zbrojnych sformowanych w latach 1943–1944 w ZSRR oraz wywodzącego się z nich Wojska Polskiego w Polsce Ludowej w latach 1944–1952 i Sił Zbrojnych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1952–1989.
  Przeznaczenie[ | edytuj kod]

  Odbiornik BERYL-2 był przeznaczony do zapewnienia odbioru sygnałów telefonicznych i telegraficznych na ustalonych zgodnie z tabelą strojenia częstotliwościach. w zależności od zakresu częstotliwościach.

  Był odbiornikiem podstawowym (głównym) w radiostacjach dużej mocy typu R-110 wszystkich typów.

  Konstrukcja[ | edytuj kod]

  1. panel (Γ) generator podstawowy, termostaty, obwody częstotliwości posredniej
  2. panel (В) główny tor odbiorczy-wejściowy
  3. panel (Μ) bloki manipulatorów I i II kanału telegraficznego, 3 heterodyna
  4. panel (Π) bloki wyjść słuchowych telefonicznego i telegraficznych
  5. panel (C) zasilacze odbiornika
  Odbiornik radiokomunikacyjny – odbiornik radiowy (wyspecjalizowane urządzenie elektroniczne) przeznaczony do odbioru sygnałów i transmisji radiowych. Zazwyczaj bardzo rozbudowane (w porównaniu ze zwykłym domowym odbiornikiem radiowym), z wykorzystaniem najnowszych technologii i technik konstrukcyjnych, o bardzo szerokim zakresie pracy, z regulacją pasma w zależności od odbieranej emisji radiowej. Przystosowany do odbioru mowy, sygnałów telegraficznych kodu Morse’a, sygnałów telegraficznych dalekopisowych, telekopiowych, urządzeń transmisji danych i najnowszych emisji radiowych. Radiostacja R-110 – krótkofalowa, nadawczo-odbiorcza radiostacja dużej mocy. na 5 lub 3 samochodach Ził-157, eksploatowana w Wojsku Polskim.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Radiostacja (łac.) – zestaw urządzeń do nadawania lub odbierania sygnałów radiowych. Składa się z nadajnika lub odbiornika radiowego, anteny, linii kablowych itp. Czasami zalicza się do niej także budynki, w których się znajduje. Uproszczoną wersją radiostacji są radiotelefony.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.662 sek.