• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Obszar S-4

  Przeczytaj także...
  Strefa 51 (ang. Area 51, Dreamland ang. "Kraina marzeń" lub "Kraina snów", bądź Groom Lake, oficjalna nazwa: Air Force Flight Test Center, Detachment 3) – amerykańska baza wojskowa, zbudowana w roku 1951. Znajduje się w zachodniej części hrabstwa Lincoln na południu stanu Nevada, w Strefie Sił Powietrznych Nellis.Bob Lazar właściwie Robert Scott Lazar (ur. 26 stycznia 1959 r.) – konstruktor samochodów z napędem odrzutowym i organizator ich nielegalnych wyścigów. Zagadkowa postać amerykańskiej kultury masowej i dyskusji ufologicznych. Pojawił się "znikąd", mówiąc, że pracował na obszarze S-4 Poligonu Nevada, blisko Strefy 51. Twierdzi, że jako fizyk i inżynier rozpracowywał antygrawitacyjny reaktor napędowy latającego talerza. Było to pierwsze zdarzenie tego typu w historii dziennikarstwa. Wszystko zaczęło się w listopadzie 1989 roku, kiedy George Knapp przeprowadził telewizyjny wywiad z Lazarem na KLAS.

  Obszar S-4 (ang. Section 4, Sekcja 4 ang. The Dark Side of The Moon) – część strefy 51 wojskowej bazy w stanie Nevada. S4 albo sekcja 4 jest eksperymentalną placówką testującą samoloty, złożona jest z wielu hangarów. Stała się popularna po tym, gdy Bob Lazar przyznał, że pracował tam i że było to miejsce, gdzie trzymane były pozaziemskie pojazdy.

  Placówka S-4 składa się z dziewięciu hangarów wbudowanych w górę Papoose, ich włazy są pomalowane w taki sposób, aby wtapiały się w tło i nie można było ich dostrzec. Placówka została zbudowana we wczesnych latach pięćdziesiątych jako laboratorium broni biologicznych.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area S4 (ang.). Unexplained Mysteries. [dostęp 2013-08-15].
  2. Project Aquraius (ang.). OpenMinds. [dostęp 2013-08-17].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.727 sek.