• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Obserwacja

  Przeczytaj także...
  Obserwacja - jedna z podstawowych metod badawczych w naukach społecznych, stosowana przede wszystkim w socjologii, etnologii, antropologii i psychologii. Istnieje wiele metod obserwacyjnych różniących się przede wszystkim stopniem ingerencji obserwatora w obserwowane sytuacje, sposobami rejestracji i analizy oraz czasem trwania.Brzegowa obserwacja morza - specjalny system obserwacji organizowany na wybrzeżu morskim przez marynarkę wojenną (siły morskie) w celu wykrywania okrętów przeciwnika, a także zmian w sytuacji morskiej w granicach zasięgu technicznych i wizualnych środków obserwacji.
  Obserwacja statystyczna – pojedyncza realizacja zmiennej losowej. W praktyce zwykle jest to wielowymiarowa zmienna losowa, wówczas obserwacją statystyczną jest wektor realizacji składowych zmiennych losowych dotyczących tego samego badanego elementu populacji (jednostki statystycznej).
  Obserwacja - jedna z podstawowych metod badawczych w naukach społecznych, stosowana przede wszystkim w socjologii, etnologii, antropologii i psychologii. Istnieje wiele metod obserwacyjnych różniących się przede wszystkim stopniem ingerencji obserwatora w obserwowane sytuacje, sposobami rejestracji i analizy oraz czasem trwania.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.003 sek.