• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Oberhof  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Turyngia, Wolny Kraj Turyngia (niem. Freistaat Thüringen) – kraj związkowy w Niemczech. Stolicą kraju związkowego jest miasto Erfurt.Powiat Schmalkalden-Meiningen (niem. Landkreis Schmalkalden-Meiningen) - powiat w niemieckim kraju związkowym Turyngia. Siedzibą powiatu jest Meiningen.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Kanzlesrgrund, Oberhof (niem.). Skisprungschanzen.com. [dostęp 2013-08-28].
  2. Wadeberg, Oberhof (pol.). Skisprungschanzen.com. [dostęp 2013-08-28].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Państwowy Urząd ds. Statystyki


 • Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kraj związkowy, tzw. land (niem. das Land – „ziemia”, „kraj”, „kraina” lub das Bundesland – „kraj związkowy”) – nazwa części składowej federacji w Niemczech i Austrii.
  Kanzlersgrund − kompleks skoczni narciarskich znajdujący się w Oberhofie. W jego skład wchodzą skocznie Hans-Renner-Schanze (K120) oraz Rennsteig-Schanze (K90).
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Kombinacja norweska (zwana też nordycką oraz klasyczną) - sport zimowy, popularny w Europie, a także Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Kombinacja jest połączeniem dwóch innych sportów zimowych: skoków i biegów narciarskich. Wraz z biegami i skokami kombinacja należy do rodziny sportów narciarstwa klasycznego.
  Meiningen - miasto powiatowe w środkowych Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, siedziba powiatu Schmalkalden-Meiningen. Leży nad rzeką Werra, liczy 21 645 mieszkańców (2009). Meiningen jest częścią regionu Frankonia.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Bad Neustadt an der Saale, Bad Neustadt a.d. Saale – uzdrowiskowe miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Main-Rhön, siedziba powiatu Rhön-Grabfeld, oraz wspólnoty administracyjnej Bad Neustadt an der Saale do której miasto jednak nie należy. Leży ok. 120 km na wschód od Frankfurtu nad Menem, nad rzeką Soława Frankońska, przy autostradzie A71, drodze B19, B279 i linii kolejowej Eisenach – Schweinfurt.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.912 sek.