• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • ORCID  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Scopus to naukowa baza danych, prowadzona przez wydawnictwo Elsevier, zawierająca abstrakty (streszczenia) artykułów z 16 000 czasopism naukowych z dziedziny nauk przyrodniczych, inżynieryjnych, medycznych oraz społecznych. Została ona utworzona na bazie wirtualnej biblioteki o nazwie ScienceDirect.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. ORCID. Connecting Research and Researchers.
  2. Anna Wałek. ORCID - sposób na budowanie wizerunku naukowego w sieci. „Pismo PG”. nr 2, s. 22, 2018. [dostęp 2018-04-30]. 
  3. Emanuel Kulczycki: ORCID - identyfikator, który każdy naukowiec powinien mieć. 19 czerwca 2017. [dostęp 2018-04-04].
  4. Jolanta Przyłuska, Justyna Ortman, Anna Radomska, ''Identyfikacja autorów w serwisach dla naukowców'' [dostęp 2017-04-04].
  5. Anna Wałek, dz.cyt., s. 22-23
  6. Emanuel Kulczycki, dz. cyt.
  7. Structure of the ORCID Identifier, ORCID [dostęp 2019-08-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-01-22].
  8. What is the relationship between ISNI and ORCID?, ORCID.
  9. ISNI and ORCID sign Memo of Understanding, ISNI.
  10. Weryfikator numeru ORCID i innych numerów wg ISO-7064.
  11. ORCID Launches Registry.
  12. ORCID, Inc. - Wikidata.
  13. About ORCID.
  14. Jolanta Przyłuska, Justyna Ortman, Anna Radomska, dz. cyt.
  15. ORCID Member organizations.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalny serwis ORCID
 • Jak założyć konto w serwisie ORCID - film instruktażowy.
 • Google Scholar (GS) – darmowa, specjalistyczna wyszukiwarka internetowa amerykańskiej firmy Google Inc. służąca do przeszukiwania bazy danych zawierającej różnorodne publikacje naukowe z wielu dziedzin wiedzy.Kod alfanumeryczny (ang.) alphanumeric code – kod w którym do zapisu napisów i liczb, przedstawianych jako ciągi cyfr, używa się określonych w danym kodzie znaków. W technice cyfrowej określonym znakom kodu nadaje się wartości liczbowe.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Znaki diakrytyczne (gr. diakritikós – odróżniający) – znaki graficzne używane w alfabetach i innych systemach pisma, umieszczane nad, pod literą, obok lub wewnątrz niej, zmieniające artykulację tej litery i tworzące przez to nową literę. W alfabetach sylabowych mogą zmienić znaczenie całej sylaby.
  Międzynarodowy Znormalizowany Numer Książki (ang. International Standard Book Number, ISBN) – niepowtarzalny 13-cyfrowy identyfikator książki; do 31 grudnia 2006 r. zawierał 10 cyfr. Według zaleceń standardu numer ten powinien identyfikować wydawcę, jak również specyficzny tytuł oraz edycję (wydanie).
  Bibliometria – nazwa stosowana od 1969 r., przez Alana Pritcharda i Roberta A. Faithorne’a zamiast wcześniejszej, nieścisłej nazwy bibliografia statystyczna. Ta nauka wywodzi się z badań naukometrycznych i jest zbiorem metod matematycznych oraz statystycznych używanych do badania komunikacji piśmienniczej.
  QR Code (ang. Quick Response, QR: szybka odpowiedź) – alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod graficzny wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku.
  DOI (ang. digital object identifier – cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego) – identyfikator dokumentu elektronicznego, który w odróżnieniu od identyfikatorów URL nie zależy od fizycznej lokalizacji dokumentu, lecz jest do niego na stałe przypisany.
  Stephen William Hawking (ur. 8 stycznia 1942 w Oksfordzie) – brytyjski astrofizyk, kosmolog, fizyk teoretyk. Hawking cierpi na stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.
  Organizacja non-profit – organizacja, która prowadząc swoją działalność skupia się na wspieraniu prywatnego lub publicznego dobra, nie kierując się osiągnięciem zysku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.926 sek.