• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowinka - gmina  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Gatne Pierwsze (do 2009 Stare Gatne) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Pozostałe miejscowości[ | edytuj kod]

  Ateny (osada), Blizna, Blizna (osada), Busznica, Nowinka (osada leśna), Pijawne, Podnowinka (osada), Powały, Szczebra (osada leśna), Szczepki (gajówka), Szczepki (leśniczówka), Zakąty.

  Sąsiednie gminy[ | edytuj kod]

  Augustów (gmina wiejska), Augustów (miasto), Giby, Krasnopol, Płaska, Raczki, Suwałki (gmina wiejska)

  Augustów – miasto na prawach gminy w województwie podlaskim, siedziba powiatu augustowskiego i gminy wiejskiej Augustów.Blizna – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka. We wsi mieści się przystanek kolejowy.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tobołowo – wieś w Polsce, w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka. Tobołowo położone jest nad jeziorem o tej samej nazwie.
  Gmina Raczki (do 1954 gmina Dowspuda) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie suwalskim.
  Szczepki – osada leśna (gajówka) w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  {{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Walne – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Gatne Drugie (do 2009 Nowe Gatne) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Ateny – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka, nad jeziorem Blizno.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.854 sek.