• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Nowinka - gmina  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Gatne Pierwsze (do 2009 Stare Gatne) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 30 czerwca 2008:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Nowinka w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Nowinka.png

  Sołectwa[ | edytuj kod]

  Ateny, Barszczowa Góra, Bryzgiel, Cisówek, Danowskie, Gatne Drugie, Gatne Pierwsze, Józefowo, Juryzdyka, Kopanica, Krusznik, Monkinie, Nowinka, Olszanka, Osińska Buda, Pijawne Polskie, Pijawne Ruskie, Podkrólówek, Podnowinka, Sokolne, Strękowizna, Szczeberka, Szczebra, Szczepki, Tobołowo, Walne.

  Augustów – miasto na prawach gminy w województwie podlaskim, siedziba powiatu augustowskiego i gminy wiejskiej Augustów.Blizna – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka. We wsi mieści się przystanek kolejowy.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tobołowo – wieś w Polsce, w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka. Tobołowo położone jest nad jeziorem o tej samej nazwie.
  Gmina Raczki (do 1954 gmina Dowspuda) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie suwalskim.
  Szczepki – osada leśna (gajówka) w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  {{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Walne – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Gatne Drugie (do 2009 Nowe Gatne) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Ateny – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka, nad jeziorem Blizno.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.