Nowinka (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nowinka (do 1954 gmina Szczebro-Olszanka) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie suwalskim.

Augustów – miasto na prawach gminy w województwie podlaskim, siedziba powiatu augustowskiego i gminy wiejskiej Augustów.Blizna – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka. We wsi mieści się przystanek kolejowy.

Siedziba gminy to Nowinka.

Według danych z 30 czerwca 2008 gminę zamieszkiwało 2827 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Nowinka ma obszar 203,84 km², w tym:

 • użytki rolne: 27%
 • użytki leśne: 61%
 • Gmina stanowi 12,29% powierzchni powiatu.

  Tobołowo – wieś w Polsce, w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka. Tobołowo położone jest nad jeziorem o tej samej nazwie.Gmina Raczki (do 1954 gmina Dowspuda) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie suwalskim.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Szczepki – osada leśna (gajówka) w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  {{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Walne – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Gatne Drugie (do 2009 Nowe Gatne) – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.
  Ateny – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka, nad jeziorem Blizno.
  Zakąty – przysiółek w Polsce położony w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Krusznik.
  {{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Krusznik – wieś w Polsce, położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka.

  Reklama