• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • North Yorkshire  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Redcar – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie North East England, w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire, na terenie jednolitej jednostki administracyjnej (unitary authority) Redcar and Cleveland. W 2001 miasto to zamieszkiwało 36 610 osób.{{Jednostka administracyjna infobox}} Brakujące pola: alt zdjęcia. Scarborough – dystrykt w hrabstwie North Yorkshire w Anglii.
  Bibliografia[ | edytuj kod]
 • North Yorkshire (ang.). Britannica Online Encyclopedia. [dostęp 2012-06-20].


 • Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  West Yorkshire – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północnej Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber. Hrabstwo obejmuje silnie zurbanizowany obszar w zachodniej części historycznego hrabstwa Yorkshire.
  City – termin używany w języku angielskim w znaczeniu dużego miasta, a czasami ścisłego centrum miasta. Angielskie słowo wywodzi się z łacińskiego określenia civitas.
  {{Jednostka administracyjna infobox}} Brakujące pola: alt zdjęcia. Harrogate – dystrykt w hrabstwie North Yorkshire w Anglii.
  Encyklopedia Britannica (ang. Encyclopædia Britannica) – najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie przez czytelników za obiektywne i wiarygodne.
  Na potrzeby organizacji samorządów lokalnych w Anglii wyróżnia się nawet cztery poziomy podziału administracyjnego. Na niektórych poziomach różne uwarunkowania prawne doprowadziły do powstania różnych jednostek podziału.
  Middlesbrough – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym North Yorkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 138 412 mieszkańców.
  Stockton-on-Tees – dystrykt o statusie borough i unitary authority w hrabstwach ceremonialnych Durham i North Yorkshire w północno-wschodniej Anglii (region Tees Valley).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.987 sek.