North East Lincolnshire

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

North East Lincolnshire – jednostka administracyjna w Wielkiej Brytanii, dystrykt o statusie unitary authority (tzw. jednolita jednostka administracyjna, łącząca funkcje dystryktu i hrabstwa) położony na obszarze regionu Yorkshire and the Humber w Anglii. Dla celów ceremonialnych wchodzi w skład hrabstwa Lincolnshire. Graniczy z North Lincolnshire oraz z hrabstwem Lincolnshire.

Cleethorpes - miasto portowe w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber, w hrabstwie ceremonialnym Lincolnshire, w dystrykcie North East Lincolnshire. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 34 907 osób.Irby upon Humber – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Lincolnshire, w dystrykcie (unitary authority) North East Lincolnshire. Leży 40 km na północny wschód od miasta Lincoln i 225 km na północ od Londynu.

North East Lincolnshire zostało utworzone 1 kwietnia 1996 roku, po zlikwidowaniu Humberside, poprzez połączenie gmin Cleethorpes i Great Grimsby. Ośrodkiem administracyjnym jest miasto Grimsby.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Cleethorpes
 • Grimsby
 • Immingham
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Ashby cum Fenby, Aylesby, Barnoldby le Beck, Beelsby, Bradley, Brigsley, East Ravendale, Great Coates, Habrough, Hatcliffe, Healing, Humberston, Irby upon Humber, Laceby, New Waltham, Old Clee, Stallingborough, Waltham, Wold Newton.

  Hatcliffe – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Lincolnshire, w dystrykcie (unitary authority) North East Lincolnshire. Leży 38 km na północny wschód od miasta Lincoln i 220 km na północ od Londynu.Yorkshire and the Humber – jeden z dziewięciu regionów Anglii. W jego skład wchodzi historyczne hrabstwo Yorkshire oraz część północnego Lincolnshire, która w latach 1974-1996 należała do dawnego hrabstwa Humberside.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Grimsby – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w unitary authority North East Lincolnshire, w hrabstwie ceremonialnym Lincolnshire, nad estuarium Humber. Około 87,6 tys. mieszkańców.
  Waltham – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Lincolnshire, w dystrykcie (unitary authority) North East Lincolnshire. Leży 43 km na północny wschód od miasta Lincoln i 223 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 6420 mieszkańców.
  Old Clee – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Lincolnshire, w dystrykcie (unitary authority) North East Lincolnshire. Leży 48 km na północny wschód od miasta Lincoln i 227 km na północ od Londynu.
  Encyklopedia Britannica (ang. Encyclopædia Britannica) – najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie przez czytelników za obiektywne i wiarygodne.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Wold Newton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Lincolnshire, w dystrykcie (unitary authority) North East Lincolnshire. Leży 37 km na północny wschód od miasta Lincoln i 217 km na północ od Londynu.

  Reklama