Nicky, Ricky, Dicky i Dawn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nicky, Ricky, Dicky i Dawn (ang. Nicky, Ricky, Dicky & Dawn, 2014-2018) – amerykański serial komediowy stworzony przez Matta Fleckensteina oraz wyprodukowany przez wytwórnię Nickelodeon Productions.

Nickelodeon Polska (w skrócie Nick Polska) – uruchomiona 10 lipca 2008 r., o godz. 12:00, polskojęzyczna wersja amerykańskiej stacji telewizyjnej Nickelodeon, emitującej programy dla dzieci i młodzieży. Jego właścicielem jest MTV Networks Polska.Mikołaj Klimek (ur. 19 lutego 1972 w Krakowie) – polski aktor głosowy i telewizyjny. Jest absolwentem PWST w Krakowie z 1997 roku. Jako aktor teatralny występował w teatrze Starym w Krakowie w 1995 roku oraz w Teatrze Polskim w Szczecinie (1997) i Teatrze Narodowym w Warszawie w latach 1998-2010.

Premiera serialu miała miejsce w Stanach Zjednoczonych 13 września 2014 roku na amerykańskim Nickelodeon. W Polsce serial zadebiutował 29 listopada 2014 roku na antenie Nickelodeon Polska.

Dnia 18 listopada 2014 roku ogłoszono, że stacja Nickelodeon dostała zamówienie na drugi sezon.

Fabuła[ | edytuj kod]

Serial opowiada o perypetiach rodziny Harperów – Toma (Brian Stepanek) i Anny (Allison Munn) oraz dziesięcioletnich czworaczków – Nicky’ego (Aidan Gallagher), Ricky’ego (Casey Simpson), Dicky’ego (Mace Coronel) oraz Dawn (Lizzy Greene). Dziewczynka aspiruje do przewodzenia rodzeństwem, bo jest starsza o cztery sekundy. Dzieci mają różne charaktery, ale żadne nie daje się nikomu podporządkować. Wspólnie rozwiązują swoje problemy dzieciństwa.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Elżbieta Kopocińska, właściwie Elżbieta Kopocińska-Bednarek (ur. 11 maja 1970) – polska aktorka głosowa i reżyser dubbingu. Ma dwóch synów: Krzysztofa i Adama.
Mirosław Wieprzewski, polski aktor teatralny i dubbingowy. Znany z ról Prosiaczka (Kubuś Puchatek), Gargamela (Smerfy) (w tej roli drugi po Wiesławie Drzewiczu), Kulfona (w programach telewizyjnych Ciuchcia, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?), Monitora (Przybysze z Matplanety), Ratcheta (Ratchet & Clank: Załoga Q oraz Ratchet & Clank: 4 za jednego), Elfa Baliszka w spektaklu dla dzieci w Teatrze Groteska w Krakowie lub Meowtha (Pokémon).
Mateusz Narloch (ur. 24 listopada 1994) – polski aktor dubbingowy, podkładający głos do filmów, gier komputerowych, seriali dla dzieci oraz słuchowisk radiowych.
Zuzanna Regina Galia (ur. 22 grudnia 1991 w Warszawie) - polska aktorka oraz aktorka dubbingowa. Córka aktorów Ewy Serwy i Pawła Galii.
Jacek Król (ur. 7 kwietnia 1973 w Bytomiu) – polski aktor teatralny i filmowy. Od 2009 roku udziela również głosu w dubbingu. W 1998 roku ukończył PWST w Krakowie; dyplom uzyskał 2 lata później w 2000 roku. Jego debiut teatralny miał miejsce 9 lipca 1996 roku.
Justyna Bojczuk (ur. 21 sierpnia 1995 w Warszawie) – polska aktorka dubbingowa i filmowa. W swoim dorobku ma ponad 50 ról, głównie w produkcjach Disneya, w tym główną rolę Tosi w serialu Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś oraz rolę Izabeli w serialu Fineasz i Ferb i serialach Nickelodeon. Od 2007 występuje na deskach Teatru Muzycznego Roma w spektaklu Akademia Pana Kleksa. Zagrała także w teledysku Bezpieczna droga z radami SpongeBoba.
Przemysław Glapiński (ur. 4 września 1977 roku w Częstochowie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W roku 2000 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Związany z warszawskim Teatrem Syrena. Współpracuje z Teatrem Capitol we Wrocałwiu oraz Krakowskim Teatrem Variete.

Reklama