Nick Carter (muzyk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nickolas Gene Carter (ur. 28 stycznia 1980 w Jamestown) – amerykański muzyk i wokalista muzyki pop, jeden z członków zespołu Backstreet Boys, aktor, tancerz, producent muzyczny, autor, reżyser, scenarzysta i model.

Mickey Mouse Club (Klub Myszki Miki) – popularny program muzyczny dla dzieci. Emitowany był w latach 1955-1959, później w nowej formule był wyświetlany w latach 1989-1994.Neil Sedaka (ur. 13 marca 1939 w Brooklynie) – amerykański piosenkarz żydowskiego pochodzenia, pianista, kompozytor i autor tekstów.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Jamestown, w stanie Nowy Jork jako syn Jane Elizabeth Schneck (z domu Spaulding) i Roberta Eugene'a Cartera (1952-2017). Ma pochodzenie angielsko-niemiecko-irlandzko-walijskie. Ma szóstkę rodzeństwa: dwie siostry – Leslie Barbarę (ur. 6 czerwca 1986, zm. 31 stycznia 2012) i Robertę 'Bobbie Jean' BJ (ur. 12 stycznia 1982) oraz bliźnięta: brata Aarona i siostrę Angel (ur. 7 grudnia 1987), a także przyrodnią siostrę Ginger (ur. 1972) z pierwszego małżeństwa ojca i przyrodniego brata Kadena Brenta (ur. 2005) z nowego małżeństwa ojca. Kilka lat później rodzina przeniosła się do Ruskin. W 2003 jego rodzice rozwiedli się. Jego ojciec ożenił się z Ginger R. Elrod.

Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Kariera[ | edytuj kod]

Carter rozpoczął swoją karierę w młodym wieku, kiedy jego matka zapisała go na lekcje głosu i lekcje tańca w balecie w Karl and DiMarco's School of Theatre and Dance, gdy miał 10 lat. Występował w kilku reklamach. W czwartej klasie w Miles Elementary School zagrał w spektaklu Upiór w operze. Zrobił także film edukacyjny Reach For The Book, program The Klub i przez dwa lata grał w Tampa Bay Buccaneers. Pojawił się też na kinowym ekranie w filmie fantasy Tima Burtona Edward Nożycoręki (Edward Scissorhands, 1990) u boku Johnny'ego Deppa i Winony Ryder jako dziecko grając na slajdzie Slip 'N Slide. W wieku 11 lat znalazł się w Mickey Mouse Club.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Howie D, właściwie Howard Dwaine Dorough (ur. 22 sierpnia 1973 roku w Orlando, na Florydzie) - jeden z wokalistów Backstreet Boys, a także aktor. Zagrał m.in. w serialach Sabrina, nastoletnia czarownica (1998, 2002) i Roswell (2000).

Jedna z jego nauczycielek tańca, Sandy, umieściła go w swojej pierwszej grupie o nazwie Nick and an Angels. W latach 1989-1993 Carter nakręcił wiele popularnych piosenek innych artystów, w tym „Breaking Up Is Hard to Do” z repertuaru Neila Sedaki i „Uptown Girl” oraz kilka oryginalnych piosenek, które wykonywał na imprezach. Te nagrania znalazły się w nieoficjalnej wersji zatytułowanej Before the Backstreet Boys 1989–1993 przez Dynamic Discs, Inc wydanej w październiku 2002. Okazało się, że Nick podczas kilku przesłuchań poznał AJ McLeana i Howiego Dorough, z którymi się zaprzyjaźnił.

Ciąża bliźniacza, bliźnięta, dwojaczki – rodzaj ciąży wielopłodowej, w której w macicy rozwijają się jednocześnie dwa płody.Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.

Mając trzynaście lat stał się jednym z pięciu wokalistów boysbandu Backstreet Boys.

W 2002 ukazała się jego solowa płyta Now Or Never.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Tampa Bay Buccaneers (w skrócie wśród kibiców The Bucs, czyli Bukanierzy) – zawodowy zespół futbolu amerykańskiego z siedzibą w Tampa na Florydzie. Drużyna należy do Dywizji Południowej w konferencji National Football Conference w lidze National Football League. Zespół powstał w 1976 roku. Największym osiągnięciem Piratów jest zdobycie mistrzostwa ligi NFL w sezonie 2002, gdy pokonali oni w finale Super Bowl XXXVII rozgrywanym w San Diego w Kalifornii drużynę Oakland Raiders, także piratów, wynikiem 48:21.
Leslie Barbara Carter (ur. 6 czerwca 1986 w Tampie na Florydzie, zm. 31 stycznia 2012 w Mayville w stanie Nowy Jork) – amerykańska piosenkarka, młodsza siostra wokalisty zespołu Backstreet Boys – Nicka Cartera oraz starsza siostra piosenkarza Aarona Cartera i modelki Angel Carter.
Aaron Charles Carter (ur. 7 grudnia 1987, Tampa) - amerykański piosenkarz muzyki pop, młodszy brat Nicka Cartera, członka zespołu Backstreet Boys. Aaron ma także siostrę bliźniaczkę Angel Carter, która jest modelką, oraz dwie starsze siostry, Leslie Carter i Bobbie Jean Carter. Gra na perkusji, gitarze i saksofonie.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Reklama