Next HD

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Next HD - dawniej pierwszy ogólny polski kanał telewizyjny w jakości HDTV i 3DTV.

Pałac Kultury i Nauki (PKiN, poprzednio Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina) – najwyższy budynek w Polsce (pod względem wysokości całkowitej), w centrum Warszawy na placu Defilad. Własność miasta stołecznego Warszawy. Obiektem zarządza miejska spółka „Zarząd Pałacu Kultury i Nauki” Sp. z o.o.Next Man 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do mężczyzn. W ofercie kanału znajdują się relacje z wydarzeń sportowych oraz koncertów, wywiady, reportaże i poradniki.

Historia[ | edytuj kod]

Kanał został uruchomiony w listopadzie 2011 roku. Nadawcą kanału było Astro S.A. Stacja nadawała najciekawsze audycje z pozostałych kanałów spod marki Next oraz produkcje własne. Kanał był przesyłany na początku do Pałacu Kultury i Nauki lub Centrum LIM w Warszawie, a następnie do wybranych sieci kablowych. Stacja była dystrybuowana w wybranych sieciach kablowych i u operatorów IPTV. Kanał nie był dostępny na satelicie.

Next Music +HD – polski kanał muzyczny tworzony przez spółkę Astro S.A., właściciela marki Next na polskim rynku.Next Lejdis 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV skierowany głównie do kobiet o wszechstronnych zainteresowaniach. W ramówce kanału znajdują się magazyny, poradniki, wywiady i felietony, jak również programy muzyczne, o kulturze, premierach filmowych, premierach teatralnych czy premierach książkowych.

Do września 2014 roku kanał nadawał w dwóch wersjach 3DTV i HDTV. Jednak w wyniku decyzji nadawcy został zlikwidowany wraz z pozostałymi kanałami Next Lejdis 3D (HD), Next Young 3D (HD), Next Man 3D (HD) oraz wersją HDTV i SDTV kanału Next Music.

Przypisy[ | edytuj kod]

Reklama