New York Rangers

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

New York Rangersamerykański klub hokejowy z siedzibą w Nowym Jorku, występujący w lidze NHL.

Brian Joseph Leetch (ur. 3 marca 1968 w Corpus Christi, Teksas) – były amerykański hokeista. Reprezentant Stanów Zjednoczonych. Trzykrotny olimpijczyk.ECHL (ang. East Coast Hockey League) – Liga Hokeja Wschodniego Wybrzeża to liga z drużynami z Stanów Zjednoczonych i Kanady. ECHL jest ligą o klasę niżej od American Hockey League i o dwie klasy niżej od National Hockey League. Większość drużyn ligi jest filiami zespołów z NHL i AHL. Liga powstał z nieaktywnych zespołów z lig Atlantic Coast Hockey League oraz All-American Hockey League. W pierwszym sezonie wystąpiło 5 zespołów. Obecnie w lidze gra 25 zespołów. Każdego sezonu zwycięzca play-off ECHL otrzymuje Kelly Cup.

Zespół posiada afiliacje w postaci klubów farmerskich w niższych ligach. Tę funkcję pełnią Connecticut Whale w lidze AHL (wcześniej pod nazwą (Hartford Wolf Pack) i Greenville Road Warriors w rozgrywkach ECHL. W przeszłości podległy klubowi były pierwotny zespół Charlotte Checkers.

Sukcesy[ | edytuj kod]

 • Puchar Stanleya: 1928, 1933, 1940, 1994
 • Finalista Pucharu Stanleya: 1929, 1932, 1950, 1972, 1979, 2014
 • Mistrzostwo dywizji: 1927, 1932, 1990, 1992, 1994, 2012, 2014
 • Mistrzostwo konferencji: 1994, 2012
 • Prince of Wales Trophy: 1932, 1942, 1994, 2012
 • Presidents’ Trophy: 1992, 1994, 2015
 • Puchar Wiktorii: 2008
 • International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Ryan Callahan (ur. 21 marca 1985 w Rochester, Nowy Jork) – amerykański hokeista, reprezentant USA, dwukrotny olimpijczyk.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Puchar Stanleya (ang. Stanley Cup, fr. Coupe Stanley) – puchar będący przechodnim trofeum w National Hockey League, amerykańsko-kanadyjskiej lidze hokejowej. Ufundowany został w 1893 r. przez lorda Stanleya. Do tej pory najczęściej zdobywała go drużyna Canadiens de Montréal. Ostatnim zwycięzcą w roku 2013 została drużyna Chicago Blackhawks, która w finale pokonała Boston Bruins 4:2.
  National Hockey League (NHL) albo Ligue nationale de hockey (LNH) (pl. Narodowa Liga Hokeja) – zawodowa organizacja zrzeszająca 30 drużyn hokejowych z Ameryki Północnej. Drużyny należące do NHL każdego sezonu walczą o Puchar Stanleya. Cechuje ją wysoki poziom gry oraz wysokie zarobki graczy (średnia pensja w sezonie 2000/2001 wyniosła 1 400 000 $). Liga ta została założona w 1917 roku w Montrealu w Kanadzie. Obecnie w NHL większość stanowią zespoły ze Stanów Zjednoczonych, a ponad połowa graczy pochodzi z Kanady. Składa się z dwóch konferencji oraz sześciu dywizji. Od kilku lat jedynym Polakiem występującym w NHL jest Wojtek Wolski, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Connecticut Whale – klub hokejowy grający w American Hockey League w dywizji Atlantyku, konferencji wschodniej. Drużyna ma swoją siedzibę w Hartford w Stanach Zjednoczonych. Drużyna podlega zespołowi New York Rangers oraz ma filię Greenville Road Warriors (ECHL). W przeszłości podległy klubowi był pierwotny zespół Charlotte Checkers.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Jaromír Jágr (ur. 15 lutego 1972 w Kladnie) – czeski hokeista, reprezentant Czech. Czterokrotny olimpijczyk. Wychowanek i właściciel klubu HC Kladno.

  Reklama