New Canaan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ratusz

New Canaan – miasto w hrabstwie Fairfield w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Według CNN Money miasto zajmuje w 2013 piąte miejsce w USA pod względem dochodów mieszkańców, natomiast w 2008 było pierwsze.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

W miejscowości były kręcone sceny do filmu Droga do szczęścia z 2008 roku.

Z New Canaan pochodzi Allison Williams, amerykańska aktorka i wokalistka.

Komunikacja[ | edytuj kod]

W mieście są dwie stacje kolejowe linii New Canaan Branch Metro-North Railroad - końcowa New Canaan i Talmadge Hill.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Strona władz miasta
  • Allison Williams (ur. 13 kwietnia 1988 w Hatford) – amerykańska aktorka, komik i wokalistka. Występuje w roli Marnie Michaels w komediowo-dramatycznym serialu Dziewczyny produkcji HBO.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
    Warto wiedzieć że... beta

    Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
    Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

    Reklama