Nero (przedsiębiorstwo)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Nero AG)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nero AGniemiecka firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania głównie do nagrywania płyt CD oraz DVD (Nero Burning ROM oraz jego uproszczona wersja Nero Express).

Nero Vision – program komputerowy wyprodukowany przez firmę Nero AG. Służy do nagrywania na płyty filmów DVD/VCD/SVCD/Blu-ray wraz z menu (authoringu), przechwytywania wideo, konwertowania formatów plików, podstawowej ich edycji i zarządzania nimi. Posiada również odtwarzacz multimedialny i przeglądarkę zdjęć.Nero Burning ROM to jeden z najpopularniejszych programów służących do nagrywania płyt CD/DVD pod kontrolą systemu Windows. Współpracuje z wieloma nagrywarkami – do wielu z nich do niedawna był dołączany standardowo, obecnie jego miejsce zajął uproszczony Nero Express. Nero Burning ROM jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów w swojej klasie, pozwalającym nagrywać wiele rodzajów danych na płytach CD/DVD. Potrafi zapisywać dane w trybie wielosesyjnym. Wchodzi on w skład pakietu Nero składającego się z większej liczby programów.

Firma została założona przez Richarda Lessera w 1995 roku pod nazwą Ahead Software AG. W maju 2005 roku ze względu na bardzo dużą popularność jej programu Nero Burning ROM zmieniła nazwę na Nero AG.

Sztandarowym produktem Nero AG jest pakiet programów Nero, który doczekał się już wersji oznaczonej liczbą 15. Zawiera on nie tylko programy do nagrywania płyt CD i DVD, ale także m.in. program do odtwarzania multimediów – Nero ShowTime, do edycji wideo – Nero Vision, do edycji fotografii – Nero PhotoSnap, do zarządzania plikami multimedialnymi – Nero Home.

Nero Express, program komputerowy służący tak jak Nero Burning ROM do wypalania płyt kompaktowych, ale ma inny interfejs. Jest programem płatnym, dostarczanym często z nagrywarkami płyt CD, DVD oraz BR. Nagrywanie odbywa się za pomocą graficznego kreatora, lecz wraz z nim dostarczana jest też wersja pracująca w trybie tekstowym. Program w wersji GUI jest dostępny również po polsku.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna witryna Nero AG
  • Reklama