Need for Speed: Most Wanted

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Need for Speed Most Wantedkomputerowa gra wyścigowa z serii Need for Speed, wyprodukowana i wydana w 2005 roku przez Electronic Arts. Ukazała się ona na platformach Xbox 360, Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox, GameCube, PlayStation Portable, Game Boy Advance, Nintendo DS; edycja na PSP posiadała nazwę Need for Speed: Most Wanted 5-1-0.

Need for Speed – seria gier wyścigowych wydawana przez Electronic Arts na konsole i PC. W niektórych częściach serii mamy do czynienia z policją, inne dają nam niezliczone możliwości tuningu samochodów, a niektóre posiadają obydwie te cechy. Samochody są licencjonowane, więc zobaczymy tu m.in. takie marki, jak Lamborghini, Porsche i wiele innych realistycznie odwzorowanych pojazdów.Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.

Fabuła[ | edytuj kod]

Główny bohater przyjeżdża do fikcyjnego miasta Rockport, gdzie odbywają się nielegalne wyścigi. Gra zaczyna się od wyścigu z 15. kierowcą Czarnej Listy – Razorem, mającym wtedy Forda Mustanga GT. Jednak przed wyścigiem Razor uszkadza jego samochód, przez co wygrywa i zdobywa auto. Po tym wyścigu bohater zostaje aresztowany, ale po niedługim czasie wypuszczony z powodu braku dowodów. W międzyczasie Razor został pierwszym kierowcą Czarnej Listy, używając wozu bohatera – BMW M3 GTR, a tuż za nim znajdują się w rankingu jego kompani – Bull i Ronnie.

Electronic Arts NASDAQ: ERTS – amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych i wideo. Firma została założona przez Tripa Hawkinsa w 1982 r. W pierwszej połowie 2011 roku firma EA była pierwszym co do wielkości wydawcą gier na zachodnich rynkach, z roczną sprzedażą sięgającą 4 miliardów dolarów.PlayStation Portable (oficjalny skrót: PSP) – przenośna konsola gier wideo produkowana i sprzedawana przez Sony Computer Entertainment. Po raz pierwszy o pracach nad konsolą wspomniano na E3 2003, a pierwsza jej odsłona miała miejsce 11 maja 2004 na konferencji prasowej Sony przed E3 2004. Urządzenie zostało wydane w Japonii 12 grudnia 2004 roku, w Ameryce Północnej 24 marca 2005, a w regionie PAL (m.in. Europa i Australia) 1 września 2005.

Po wyjściu z aresztu pomaga graczowi Mia Townsend, która oddaje jemu swój garaż służący za kryjówkę przed policją. Z początku bohater ściga się tylko w przedmieściach, dopiero po pokonaniu kierowcy na 13. pozycji na Czarnej Liście - VIC'a, może wjechać do Camden Beach, zaś po pokonaniu kierowcy na 9. pozycji bohater może cieszyć się z jazdy po Rockport. Mia wraz z innym kierowcą Rogiem informuje bohatera o wydarzeniach z Rockport. Gracz ma za zadanie pokonać wszystkich kierowców Czarnej Listy. Aby to zrobić, musi ukończyć odpowiednią liczbę wyścigów, zdobyć kamienie milowe i odpowiednio wysokie notowania. Im wyższe miejsce danego kierowcy na Liście, tym wymagania są wyższe. Po spełnieniu wymagań dochodzi do bezpośredniego wyścigu z kierowcą z Listy (mogą być ich 2 – 5; odpowiadają one specjalizacji danego kierowcy). Po ich wygraniu gracz wybiera dwie karty należące do kierowcy (znajdują się tam darmowe osiągi, ulepszenia karoserii lub wyglądu oraz dowód rejestracyjny samochodu pokonanego kierowcy, premia pieniężna, karta zwolnienia z aresztu). Po wygraniu pięciu wyścigów z Razorem następuje epilog gry – bohater odzyskuje swoje BMW, ale zmuszony jest uciekać przed agentami federalnymi i sierżantem Crossem. Fabuła gry jest kontynuowana w grze Need for Speed: Carbon

Xbox 360 – druga konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Została opracowana we współpracy z IBM, ATI i NEC. Xbox 360 to następca konsoli Xbox, konkuruje z Sony PlayStation 3 i Nintendo Wii w ramach siódmej generacji gier konsolowych. Platforma zintegrowana jest z usługą Xbox Live, usługą pozwalającą graczom na rywalizację w trybie online i pobieranie treści, takich jak gry zręcznościowe, dema gier, filmy z gier, programy telewizyjne oraz filmy.Nintendo DS lub Nintendo Dual Screen (skr. NDS lub DS) – przenośna konsola gier wideo zaprojektowana i wyprodukowana przez japońską firmę Nintendo. Wydana w 2004 roku w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Konsola ma obudowę typu clamshell, podobną do Game Boya Advance SP, a wewnątrz dwa ekrany LCD, z których jeden jest dotykowy. Konsola zawiera również wbudowany mikrofon i obsługuje komunikację bezprzewodową w standardzie IEEE 802.11 (Wi-Fi) umożliwiając graczom wspólną interakcję bliskiego zasięgu (10–30 m, zależnie od warunków) lub online za pomocą usługi Nintendo Wi-Fi Connection, która została uruchomiona po premierze. Była to pierwsza konsola Nintendo wydana najpierw w Ameryce Północnej, a nie Japonii. Konsola została wycofana ze sprzedaży w 2009 roku


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

PlayStation 2 (PS2) – konsola gier wideo produkcji Sony Computer Entertainment, następca PlayStation. Konsola miała swoją premierę 4 marca 2000 w Japonii, a w Stanach Zjednoczonych 26 października 2000.
Need for Speed – seria gier wyścigowych wydawana przez Electronic Arts na konsole i PC. W niektórych częściach serii mamy do czynienia z policją, inne dają nam niezliczone możliwości tuningu samochodów, a niektóre posiadają obydwie te cechy. Samochody są licencjonowane, więc zobaczymy tu m.in. takie marki, jak Lamborghini, Porsche i wiele innych realistycznie odwzorowanych pojazdów.
Game Boy Advance (jap. ゲームボーイアドバンス, Gēmu Bōi Adobansu, GBA) – przenośna konsola do gier wyprodukowana przez firmę Nintendo. Jest następczynią popularnej konsoli Game Boy Color. Została wypuszczona na rynek w Japonii 21 marca 2001 roku, w Ameryce Północnej 11 czerwca 2001 roku, w Europie 22 czerwca 2001 roku, a w Chinach 8 czerwca 2004 roku.

Reklama