Necrophagist

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sami Raatikainen podczas koncertu 15 października 2006

Necrophagistniemiecka grupa muzyczna wykonująca techniczny death metal/metal progresywny. Założycielem zespołu jest Muhammed Suiçmez, którego charakterystyczna neo-klasyczna technika grania na gitarze jest wizytówką zespołu.

Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

Historia[ | edytuj kod]

Po nagraniu dema, wszyscy członkowie zespołu odeszli. Muhammed własnoręcznie nagrał debiutancki album Onset of Putrefaction (1999) i zajął się jego produkcją. Po roku album ukazał się pod skrzydłami wytwórni Noise Solution Records. W 2002 roku do zespołu dołączył Christian Müenzner. W lecie 2003 roku gotowy był materiał na następny album, jednak w zespole nadal brakowało perkusisty i basisty. Tuż przed nagraniem nowego albumu Stefan Fimmers i Hannes Grossmann zasilili szeregi Necrophagist. Nagranie albumu Epitaph, już w pełnym składzie, rozpoczęto w lecie 2003 roku. Data wydania albumu to 3 sierpnia 2004 roku. Muzykę napisał w całości Muhammed, oprócz jednego utworu, w którym pomagał mu Müenzner. 14 września 2004 roku ponownie wydany został pierwszy album Necrophagist Onset of Putrefaction przez wytwórnię Relapse Records (w USA album wydany przez Willowtip Records). Tym razem od początku nagrana została perkusja przez Hannesa, a nagranie basu, gitary i wokali zostało poprawione. Na początku 2006 roku z zespołu, z powodów osobistych odszedł gitarzysta Christian Müenzner, zastąpił go członek fińskiego zespołu Codeon, Sami Raatikainen.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Marco Minnemann (ur. 24 grudnia 1970 w Hanowerze) - niemiecki muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, znany głównie jako perkusista. Minnemann współpracował z takimi wykonawcami jak Paul Gilbert, Mike Keneally, Nina Hagen, Terry Bozzio, Chad Wackerman, Necrophagist, Kreator, Ephel Duath, Udo Lindenberg, H-Blockx, Gianna Nannini, Garry Willis czy The Kelly Family. W 2011 roku brał udział w przesłuchaniach na stanowisko perkusisty w amerykańskim zespole progmetalowym Dream Theater.

Od końca 2004 roku Muhammed chorował, co spowodowało odwołanie trasy koncertowej zespołu, również w Polsce.

Zespół do tej pory zagrał w Polsce dwa koncerty, wystąpił 9 stycznia 2006 roku w warszawskim klubie Proxima i 10 stycznia 2006 roku w krakowskim klubie Extreme w ramach trasy promującej album Epitaph.

Epitaph – drugi album studyjny niemieckiego zespołu technical death metalowego Necrophagist wydany 3 sierpnia 2004 przez wytwórnię Relapse Records. Technical death metal – podgatunek death metalu, cechujący się technicznym, bardzo szybkim graniem, z głównym nastawieniem na gitarę. Techniczny death metal prezentują np. amerykański Death czy polski Sceptic.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
Hannes Grossmann (ur. 8 września 1982) – niemiecki muzyk i multiinstrumentalista. W wieku ośmiu lat podjął lekcje gry na fortepianie. Dwa lata później rozpoczął naukę gry na perkusji.
Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
Gitara – instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.
Metal progresywny – podgatunek heavy metalu, który ma wiele cech rocka progresywnego, w tym złożone struktury kompozycyjne, niestandardowe i zmienne metrum, zawiłe partie instrumentalne. Wysoki poziom artystyczny kompozycji często łączony jest z obszernymi tekstami w formie opowieści epickich, co w rezultacie daje długie utwory (nawet 15-20 minut) i albumy koncepcyjne.

Reklama