Nazariusz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nazariusz, Nazaryimię pochodzenia łacińskiego, oznaczające "pochodzący z Nazaretu". Wśród patronów tego imienia, św. Nazariusz, męczennik z I lub III wieku.

Nazaria — imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, oznaczające "pochodząca z Nazaretu". Patronką tego imienia jest bł. Nazaria Ignacja March Mesa.Saint-Nazaire-de-Pézan – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Langwedocja-Roussillon, w departamencie Hérault.

Nazariusz i Nazary imieniny obchodzą 10 maja, 12 czerwca i 28 lipca.

Żeńskim odpowiednikiem jest Nazaria.

Znane osoby o imieniu Nazariusz:

 • Nazariusz (Kiriłłow) - rosyjski biskup prawosławny
 • Nazariusz (Leżawa) - gruziński biskup i święty prawosławny
 • Nazariusz (Ławrinienko) - rosyjski biskup prawosławny
 • Zapoznaj się również z:

 • Saint-Nazaire-de-Pézan
 • San Nazzaro Sesia
 • Nazariusz, imię świeckie: Josif lub Nikołaj Leżawa (ur. 1869 lub 1871 w Didi Dżichaiszi, zm. 28 sierpnia 1924 w Simoneti) – gruziński biskup i święty prawosławny.Nazariusz, imię świeckie: Nikołaj Kiriłłow (ur. 1851 w Nowoczerkasku – zm. 2 lipca 1928) – rosyjski biskup prawosławny.
  Warto wiedzieć że... beta

  Imię (łac. nomen) – osobista nazwa nadawana osobie przez grupę, do której należy. Wraz (z ewentualnym drugim i następnymi imionami oraz) z nazwiskiem, czasem patronimikiem (ros. отчество (trans.) otcziestwo), a rzadziej przydomkiem stanowi u większości ludów podstawowe określenie danej osoby.
  Nazaret (hebr. נצרת, Naceret; arab. الناصرة, En-Nasira; ang. Nazareth) – największe miasto i stolica administracyjna Dystryktu Północnego w Izraelu. Jest to największe arabskie miasto w kraju, i dlatego często jest nazywane "arabską stolicą Izraela". Jest to gospodarcza, polityczna, kulturalna i medialna stolica izraelskich Arabów. Nastroje panujące w mieście są ważnym wskaźnikiem nastrojów panujących w arabskiej społeczności Izraela.
  Łacina, język łaciński (łac. lingua Latina, Latinus sermo) – język indoeuropejski z podgrupy latynofaliskiej języków italskich, wywodzący się z Lacjum (łac. Latium), krainy w starożytnej Italii, na północnym skraju której znajduje się Rzym.

  Reklama