National League (hokej na lodzie)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

National League – najwyższa klasa rozgrywek ligowych w hokeju na lodzie w Szwajcarii.

Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.Mistrzostwa Szwajcarii w hokeju na lodzie – odbywające się od sezonu 1908/1909 zawody w hokeju na lodzie, mające na celu wyłonienie mistrza Szwajcarii w tej dyscyplinie sportu.

Historycznie liga stanowi kontynuację mistrzostw Szwajcarii. Rozgrywki włączono międzynarodowego stowarzyszenia Hockey Europe.

Edycje[ | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Mistrzostwa Szwajcarii w hokeju na lodzie, w sekcji Mężczyźni.

Formuła[ | edytuj kod]

W lidze występuje 12 zespołów. Po rozegraniu sezonu zasadniczego osiem najlepszych zespołów gra w fazie play-off, zaś cztery pozostałe walczą o pozostanie w lidze w fazie play-out. Przegrana drużyna walczy następnie o miejsce w kolejnym sezonie National League z najlepszym zespołem drugiej klasy rozgrywkowej, tj. Swiss League.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna strona rozgrywek
  • Reklama